19 bin genç yetenek sahne alıyor

19 bin genç yetenek sahne alıyor.12130
  • Giriş : 11.06.2009 / 20:59:00

Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği yetenek kurslarında eğitimlerini tamamlayan 19 bin genç 12 Haziran Cuma günü gerçekleşecek törenle sertifikalarını Başkan Aziz Yeniay’dan alacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Küçükçekmece Belediyesi'ne bağlı Cennet Kültür ve Sanat Merkezi, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi, Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi'nde bugüne dek yetenek eğitimi alan gençlerin toplam sayısı 35.000'in üzerinde. Genç nüfusun toplam nüfusun yarısını oluşturduğu Küçükçekmece'de, her on gençten biri yetenek eğitiminden geçmiş bulunuyor.

Yetenek eğitimi verilen branşlar…

Küçükçekmece Belediyesi'ne bağlı kültür merkezlerinde; solfej-koro, keman, tambur, ud, kanun, klarnet, ney, kaval, bağlama, kemençe, gitar, şan, piyano, yan flüt, fotoğraf ve resim, tiyatro, bale, modern halk dansları ve ritim dersleri veriliyor.

Bir yıl süren bu eğitimlerde yeteneklerini geliştirme fırsatı bulan gençler; başta Cennet Kültür ve Sanat Merkezi, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi, Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki etkinlikler olmak üzere pek çok platformda da hünerlerini sergileme imkânı buluyor.

Yetenek eğitiminin ilk sonucu: İki tiyatro topluluğu!

Küçükçekmece Belediyesi'nin gençlerin yetenek eğitimine verdiği önemin ve bu alanda yaptığı yatırımların somut göstergelerinden biri; ilçedeki iki amatör tiyatro topluluğu... Geçen dönemde Küçükçekmece Belediyesi kültür merkezlerinde tiyatro eğitimi alan gençler, iki ayrı tiyatro topluluğu kurmuş ve sezon sonunda Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde üç oyun sergilemişlerdi.

0212 598 55 23 – 25
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
E-mail : kultursanat@kucukcekmece.bel.tr

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*