19 kilo çeken pancar

19 kilo çeken pancar.11549
  • Giriş : 11.10.2008 / 22:00:00

'Guinness Rekorlar Kitabı'na girecek olan şeker pancarı vatandaşı şaşkına çevirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari 2. Marka Ürünleri Fuarı büyük ilgi gördü. Stantlardaki karpuzdan sonra 'Guinness Rekorlar Kitabı'na girecek 19 kilo 500 gramlık şeker pancarı görenleri hayrete düşürdü.

Hakkari'de iki yıldır Tarımsal Kalkınma Destekleri Projesi kapsamında üretilen yerli meyve ve sebzeler ile diğer ürünler, Valilik tarafından düzenlenen fuarla dünyaya tanıtılmaya çalışılıyor. İl Kültür Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen fuara, Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Belenli, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Şen, kurum amirleri ve bazı vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra konuşan Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu, Hakkari'nin her gün daha yaşanır il olma yolunda büyük adım attığını belirterek, üniversitenin kurulmasıyla bu gelişmişliğin kendisini daha çok gösterdiğini söyledi.

Tarım İl Müdürü Mehmet Gündoğdu da bu yıl ikincisi yapılan fuarda tarımsal kalkınma, yeni projelerle geliştirilen el sanatları ve diğer ürünlerin tanıtımının yapıldığını belirtti.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Şen ise Hakkari'de özellikle işsizliğe çare olacak meyve ve bahçeciliğin büyük önem arz ettiğini vurgulayarak, bundan dolayı da fuarın önemli olduğuna dikkat çekti.

Fuarın açılış kurdelesini Vali Nasuhbeyoğlu ile Rektör Belenli kesti. İlk standta dünyaca ünlü Şemdinli balının tadına bakıldı. Fuarın en ilginç bölümünü, karpuzdan sonra Durankaya'dan Cevdet Miroğlu'nun ürettiği 19 kilo 500 gramlık şeker pancarı oluşturdu. Şeker pancarını gören Vali Nasuhbeyoğlu, bunun Guinness Rekorlar Kitabına gönderilmesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*