19 Mayıs'ta İzmir'e saldıracaklardı!

19 Mayıs'ta İzmir'e saldıracaklardı!.26385
  • Giriş : 18.05.2017 / 09:46:00
  • Güncelleme : 18.05.2017 / 11:09:04

7 teröristin 19 Mayıs'ta düzenleyecekleri hain saldırı son anda önlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir merkezli 4 ilde yuvanan terör örgütü DEAŞ üyelerine yönelik operasyonda korkunç plan önlendi. Hainlerin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda yaptıkları sansasyonel eylemin son anda önüne geçilmiş oldu.

Alınan bilgiye göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü  soruşturma kapsamında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  törenlerinde sansasyonel eylem hazırlığında oldukları ve terör örgütü DEAŞ üyesi  oldukları belirtilen 9 kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin bu sabah  İzmir merkez olmak üzere İstanbul, Erzurum ve Mardin'de düzenlediği eş zamanlı  operasyonda 7 zanlı yakalandı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, 1 kurusıkı tabanca, çok  sayıda örgütsel doküman ele geçirildi, dijital verilere el konuldu.

Sağlık kontrolünden geçirilerek İzmir Emniyet Müdürlüğüne götürülen  zanlıların, Suriye'deki çatışma bölgeleri ile irtibatlı oldukları ve zaman zaman  bu bölgelere gidip geldikleri belirtildi.

TRT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*