19 Mayıs'ta suç duyurusu savaşları

19 Mayıs'ta suç duyurusu savaşları.11918
  • Giriş : 02.01.2009 / 20:23:00

OMÜ Tıp Fakültesi'nde birbirleri hakkında, tüp bebek faaliyeti alanında sahte belge düzenlendiği iddialarında bulunan öğretim üyeleri, karşılıklı olarak cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhuriyet Başsavcılığı, OMÜ Rektörlüğü ve Sağlık Bakanlığı'na yapılan suç duyurularında, OMÜ Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Tayfun Alper ile Doç. Dr. İdris Koçak, birbirleri hakkında karşılıklı suçlamalarda bulundu. Prof. Dr. Tayfun Alper, bazı öğretim üyeleriyle cumhuriyet savcılığına gelerek, Doç. Dr. İdris Koçak'ın zorunlu olan 6 aylık tüp bebek eğitimini doldurmadığına, yurt dışında eğitim aldığı belirtilen dönemlerde Türkiye'de olduğuna dair raporların bulunduğu ve özel bir tüp bebek merkezinde ise çalıştığı ve ücret aldığı iddialarına yer verdi.

Doç. Dr. İdris Koçak ise iddiaların asılsız olduğunu, özel bir merkezde çalıştığı ve ücret aldığıyla ilgili soruşturma geçirdiğini ve beraat ettiğini, tüp bebek eğitim döneminin yine resmi belgelerle belli olduğunu, kendisinin belgeyi aldığı dönemde 6 aylık zorunluluk bulunmadığını, Sağlık Bakanlığı Kurulu'ndan tüm belgelerin onaylandığını ifade etti.

Doç. Dr. İdris Koçak ayrıca, Prof. Dr. Tayfun Alper'in, tüp bebek eğitimi aldığını iddia ettiği 1998 yılında yurt dışında olmadığını, Türkiye'de aldığı eğitimler sırasında OMÜ'de ameliyatlara girdiğini ve belgelerinin sahte olduğunu öne sürdü.

Prof. Dr. Tayfun Alper de 1998 yılında yurt dışına çıkışının pasaportunda sabit olduğunu, Cerrah Paşa Tıp Fakültesi'nde eğitim aldığı dönemde haftada 1 gün özel izinle OMÜ'ye geldiğinin resmi belgelerle kanıtlanacağını dile getirdi. Her iki iddialarla soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*