19 yaşındaki bir turiste tecavüz ettiler

  • Giriş : 30.09.2007 / 18:00:00

Alanya'da tatile gelen isveçli 19 yaşındaki bir turist polise giderek, tecavüze uğradığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alanya İlçesi'ne tatile gelen İsveçli 19 yaşındaki Anna Gerda Permila Karlson, polise giderek, tecavüze uğradığını, daha sonra da başka bir kişi tarafından elle taciz edildiğini iddia etti. Şikayet üzerine bir restoranda garsonluk yapan 2 zanlı gözaltına alındı.

Alanya'ya bir hafta önce ailesiyle birlikte tatile gelen İsveçli Anna Gerda Permila Karlson, iddiaya göre geçen Salı günü restoranda tanışıp arkadaş olduğu garson 19 yaşındaki Ercan Ö. ile otelde ilişkiye girdi. Aradan 4 gün geçtikten sonra İsveçli turist Karlson, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü"ne gidip, Ercan Ö.'nün içeceğine uyuşturucu koyarak kendisine tecavüz ettiğini öne sürdü. Karlson, Ercan Ö.'nün arkadaşı 17 yaşındaki garson Savaş A.'nın da kendisini elle taciz ettiğini savundu. Şikayet üzerine polis, 2 garsonu gözaltına aldı.

Alanya Devlet Hastanesi'ne sağlık kontrolü için getirilen İsveçli Karlson'un yapılan muayenesinde herhangi bir tecavüz bulgusuna rastlanmadı. Hastane çıkışında Karlson'un yakınları, görüntü almak isteyen basın mensuplarına müdahale etti.

İfadesi alınan garson Ercan Ö. de İsveçli turistle barda eğlendiklerini, ardından onun ücretini ödediği bir otelde ilişkiye girdiklerini ileri sürdü. Garsonlar, İsveçli turistin hayat sigortasından para alabilmek için tecavüz iddiasını ortaya attığını savundu. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious