19.07 Dünya Fenerliler günü

19.07 Dünya Fenerliler günü.32680
  • Giriş : 18.07.2007 / 12:09:00

100. yılını yaşayan Fenerbahçe Kulübü, ''Dünya Fenerbahçeliler Günü'' olarak benimsenen, kulübün kuruluş tarihi 1907'yi anımsatan 19 Temmuz'u çeşitli etkinliklerle kutlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kadıköy'de Bağdat Caddesi'nde yaptırılan, Şaşkınbakkal'dan Caddebostan'a kadar uzanan ışık tüneli, yarınki kutlamalarda renkli gösterilere sahne olacak.

İtalyan gösteri ve şölen tasarımcısı Valerio Festi imzasını taşıyan gösteride özel kostümler giydirilmiş 200 kişi, yüksek ve hareketli dev sahneleri cadde boyunca iterek yürütecek.

Dev sahneler üzerine yerleştirilmiş piyanolar ve dans eden balerinlerin renklendireceği etkinlik 20.45'de başlayacak.

Sarı-lacivertliler için 100. yıl nedeniyle daha da önem kazanan yarın, Bağdat Caddesi'nde büyük bir coşku yaşanması bekleniyor.

KUTLAMALARA HERKES BEKLENİYOR

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, yarınki etkinliğe Fenerbahçeli olsun olmasın herkesi beklediklerini ifade etti.

''19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü''nün kulüp tarafından ilk kez kutlandığını belirten Günay, ''Amacımız Fenerbahçe'nin dünyada tanınmasıdır. Hedeflerimiz, insan sevgisi, dürüst ve ahlaklı spor yapmak, laik düzene sahip
çıkmak. Spor alanında Fenerbahçe dostluk elini herkese uzattı. İnşallah başlayacak olan yeni sezonda da geçen sezon ki gibi hoş olmayan olaylarla karşılaşmak istemiyoruz. Kutlamalarımıza herkesi bekliyoruz'' diye konuştu.
100. yıl etkinliklerinin yarınki kutlamaların ardından da süreceğini bildiren Günay, 23 ve 24 Temmuz tarihlerinde Faruk Ilgaz Tesisleri'nde divan kurulu yemeğinin yapılacağını, Ağustos ayı sonuna doğru da Dolmabahçe Sarayı'nda bir balo tertiplendiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious