1982'de başvuru yaptığı kurumda şimdi müdür

1982'de başvuru yaptığı kurumda şimdi müdür.10973
  • Giriş : 22.04.2008 / 22:46:00

Muş'ta 1982 yılında iş bulma ümidiyle İş ve İşçi Bulma Kurumu'na başvuran Mikail Gökarslan, 26 yıl sonra aynı kuruma müdür olarak atandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

1982 yılından sonra 3 yıl amelilik yapan Gökarslan, askerlik dönüşü 1986 yılının sonunda Maliye Bakanlığı'nın açtığı sınavı kazanarak Muş Vergi Dairesi'nde memur olarak işe başladı.

Vergi Kontrol Memuru olarak çalışırken boş vakitlerini değerlendirerek 2007 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi. Gökarslan, azminin getirdiği başarıyla birlikte çalışma hayatında yeni bir sayfa açmış oldu.

Mezuniyetinin ardından 4 ay önce Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bursa Bölge Müdür Yardımcılığı görevine başlayan Gökarslan, Muş İş-Kur'a müdür olarak atandı.

1982 yılında Ticaret Meslek Lisesi'ni bitirdikten sonra İş-Kur'a iş bulmak için müracaatta bulunduğunu söyleyen Gökarslan, "26 yıl önce iş bulmak için müracaat ettiğim kuruma müdür olarak atandım. Burada benim gibi iş bulmak için çaba gösteren gençlere elimden geldiğince yardım etmeye çalışacağım." diye konuştu.

Liseden sonra zaman zaman amelelik yaptığını aktaran Müdür Gökarslan, amelelik yaptığı zamanlarda bile çalışmalarına ara vermediğini belirterek, okumanın yaşının ve zamanın olmadığını ifade etti.

Gökarslan, iş için başvurduğu kuruma müdür olarak atanmasını hayatın cilvesi olarak değerlendirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious