2 ay tünel kazdı, çıkışta yakalandı

2 ay tünel kazdı, çıkışta yakalandı.10284
  • Giriş : 10.10.2008 / 08:26:00

Ukraynalı mahkumlar 2 ay tünel kazdılar, çıkışa 4 metre kala yakalandılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ukrayna'da bir cezaevinde tutulan 3 mahkum, firar etmek için 2 aydır kazdıkları 22 metrelik tünelin çıkışına 4 metre kala yakalandılar.

Poltava Bölgesindeki Bojkovo Köyü'nde bulunan 16 numaralı cezaevinde medyana gelen olay ülke basınında geniş yer buldu. Hapishane müdürü Nikolay İsayev, olayın rutin yoklamada bir tutuklunun eksik olması sonucunda fark edildiğini ve kötü niyetli mahkumlarla birlikte tünel projelerini ortaya çıkardıklarını bildirdi.

2 ay boyunca dibi kazılan tutukevi yönetimi hakkında, olup bitenden haberleri olmamaları nedeniyle soruşturma başlatıldı. Tünel kazıp kaçmak isteyen 3 mahkum hakkında yeniden dosya açıldı. Dava sonucunda mahkumların ceza sürelerinin uzatılması bekleniyor.

Gazetelerde esprili bir dille yer alan haber hakkında, "Bu mahkumlar cezalarını çektikten sonra kömür madenlerinde rahat işe girerler" yorumları yapılıyor. Politik çalkantıların yaşandığı ülkedeki bazı vatandaşlar alaycı bir dille, hapishaneden kaçış yolları arayan bu mahkumlarda, devleti bulunduğu siyasi kriz ortamından çıkartacak perspektifin olduğunu dile getiriyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*