2 aylık bebeği cami avlusuna terkettiler

2 aylık bebeği cami avlusuna terkettiler.12897
  • Giriş : 14.09.2008 / 08:29:00

Sivas'ta cami avlusuna terk edilen ve cemaat tarafından bulunan iki aylık kız bebek, çocuk yuvasına teslim edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki Beyazıt Camii'ne teravih namazı için gelen cemaat, dışarıdan bebek ağlama sesi duydu. Namazın bitiminden sonra caminin Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Kazım Coşkun, ağlama sesinin geldiği tarafta kutu içerisine bırakılan yaklaşık 2 aylık olduğu tahmin edilen bir kız bebeği buldu.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede araştırma yaptı. Şehit Rüstem Demirbaş Polis Merkezi'ne götürülen bebek burada karnının doyurulmasının ardından Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Sivas Devlet Hastanesi'nde muayenesi yapılan bebek, daha sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı 80. Yıl Yetiştirme Yurdu'na teslim edildi.

Diğer taraftan çocuğu bulan Coşkun, namazdan sonra kutu içerisinde ağlayan bebek bulduklarını belirterek, "Namaz sonrasında ağlayan bebeği kutu içerisinde bulduk. Durumu polise bildirdik. Caminin etrafındaki insanlara sorduğumuzda kimin koyduğunu görenin olmadığını öğrendik. Camide ve Polis Merkezi'nde yaptığımız incelemede çocuğun üzerinden herhangi bir not da çıkmadı" dedi.
Polis, bebeğin anne ve babasının bulunması için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*