2 ayrı sınav belgesi gelince korktu

2 ayrı sınav belgesi gelince korktu.11473
  • Giriş : 14.06.2009 / 13:48:00

ÖSYM, ÖSS'ye girecek aday Ömer Kaymak'a farklı sınav salonu adreslerinin yazıldığı 2 ayrı "Sınava giriş ve kimlik belgesi" gönderince olanlar oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ÖSYM, 2009 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (ÖSS)'na girecek adaylar arasındaki Ömer Kaymak'a farklı sınav salonu adreslerinin yazıldığı 2 ayrı "Sınava giriş ve kimlik belgesi" gönderdi. Elinde iki ayrı belge ve iki ayrı sınav adresi bulunan Kaymak ise ne yapacağını şaşırdı.
Ömer Kaymak, 3 gün önce ÖSYM tarafından hangi okulda sınava gireceğine dair gönderdiği belgeyi aldı. Sınava giriş belgesinde yazan okula giden Ömer Kaymak, adresi kontrol etti. Sınavdan bir gün önce akşam saatlerinde eve gelen ağabey Yaşar Kaymak, posta kutusunda ikinci bir giriş belgesini daha farketti.

Zarfı açan Ömer Kaymak, kendi adına düzenlenen ikinci belgede sınav adresinin farklı olduğunu gördü. Büyük şaşkınlık yaşayan Ömer ve Yaşar Kaymak, hemen telefonla ÖSYM'ye ulaşmaya çalıştı. Telefondan sonuş alamayan iki kardeş, ÖSYM'nin internet sitesinden bilgi almayı denedi. İnternetten de bilgi edinemeyen Ömer Kaymak, yıllardır hazırlandığı ÖSS'ye nerede gireceğini şaşırdı.

Öğretmen olan Yaşar Kaymak, "Bazı öğrencilere hiç belge gitmezken kardeşime iki tane geldi. Trajikomik bir durum. ÖSYM'ye telefonla ve internetten ulaşamadık. Kardeşim sabah evimize yakın olan okula gidip sınava girecek" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*