2 ayrı ülkede 2 uçak acil iniş yaptı

2 ayrı ülkede 2 uçak acil iniş yaptı.13085
  • Giriş : 11.06.2009 / 09:49:00

Rusya'da iç hat seferi yapan Airbus A320 tipi yolcu uçağı ön camı çatladığı için, Avustralya havayolları'na bağlı Airbus A330-200 tipi yolcu uçağı ise kokpitinde yangın çıktığı için acil iniş yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Rusya'da iç hat seferi yapan Airbus A320 tipi bir yolcu uçağının, ön camındaki çatlak yüzünden acil iniş yapmak zorunda kaldığı bildirildi.

Ria Novosti ajansının haberinde, 122 kişiyle birlikte Irkoutsk-Moskova seferini yapan Aeroflot havayollarına bağlı uçağın ön camında çatlak meydana gelmesi üzerine Novossibirsk'e acil iniş yaptığı belirtildi.

Olayda yaralanan olmadığı kaydedildi.

KOKPİTİNDE YANGIN ÇIKAN UÇAK

Bir Avustralya havayolları şirketine bağlı Airbus A330-200 tipi yolcu uçağının, Japonya-Avustralya seferini yaparken kokpitinde yangın çıkması üzerine Guam Adalarına acil iniş yaptığı bildirildi.

Şirket yetkilileri, Avustralya'nın Brisbane kentinin güneyindeki Gold Coast'a gitmek üzere Osaka'dan kalkan Jetstar şirketine bağlı uçakta bulunan 203 yolcu ve mürettebattan yaralanan olmadığını belirtti.

Uçak havalandıktan yaklaşık dört saat sonra sağ kokpit camı tarafından duman çıkmaya başladığı, daha sonra da alev çıktığı, bunun üzerine uçağın acil iniş yaptığı kaydedildi.

Şirketin açıklamasında, mürettebatın yangını yayılmadan söndürdüğü belirtildi.

Uçağın, Atlas Okyanusuna düşen Fransız Havayollarına ait Airbus uçağıyla aynı model olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*