2 basket daha atarsa tarihe geçecek

  • Giriş : 13.03.2007 / 00:00:00

Utah Jazz'da sergilediği performansla göz dolduran ''All Star'' Mehmet Okur, üç sayılık atışlarda iki defa daha isabet bulması halinde rekor kıracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

NBA takımlarından Utah Jazz'da sergilediği performansla göz dolduran ''All Star'' Okur, üç sayılık atışlarda iki defa daha isabet bulması halinde Jazz'dan Byran Russell'ın 96-97 sezonunda elde ettiği 108 üç sayılık basket rekorunu kıracak.

Okur açıklamasında, rekorun çok önemli olmadığını Jazz'da ve milli takımda başarılı olmak istediğini belirtti. Konuyla ilgili kendi internet sitesinde açıklamalarda bulunan milli oyuncu, kariyerinde bir çok ilke imza atmak isteğini belirterek, ''Rekor benim için çok önemli değil. Ben Utah Jazz ile anlaştığımda NBA kariyerimi burada noktalamak istediğimi ve Allah'ın izniyle de formamın emekliye ayrıldığı günü görerek ülkeme dönmek istediğimi söylemiştim. Bunu laf olsun diye söylemedim. Yazları bile doğru dürüst tatil yapmadan, çok çalışarak bu günleri gördüm. Böyle de devam edeceğim. Jazz ile en azından ikinci bir şampiyonluk yüzüğü kazanana kadar bu bakış açım da hiç değişmeyecek'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious