2 bin 204 batılı ülkelerine gitti

2 bin 204 batılı ülkelerine gitti.15217
  • Giriş : 23.07.2006 / 00:00:00

İsrail'in saldırısından kaçan 2 bin 204 batılı Türkiye üzerinden ülkelerine gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsrail'in Lübnan'a dönük saldırısından sonra bu ülkeyi terk eden Arjantin, Brezilya, Lübnan, İsveç, Almanya, Kanada ve Lübnan uyruklu toplam 2 bin 204 kişi Mersin Limanı üzerinden ve Hatay Cilvegözü sınır kapısından Türkiye'yle giriş yaptılar. Adana Şakirpaşa Hava alanından uçaklarla kendi ülkelerine döndüler.
Adana Vali Yardımcısı Abdullah Dölek, yaptığı yazılı açıklamada yabancıların tahliyesi hakkında bilgi verdi. Adana üzerinden 2 bin 204 kişi dışında halen Adana'ya ulaşan 247 Avustralya, 318 Brezilya ve 83 Kanada vatandaşı ülkelerine dönüş için uçak bekliyor. Brezilyalılar bu akşam 22.00 sularında ülkelerinden gelen askeri uçaklarla gidecek.

Halen Adana'da bulunan Avustralya ve Kanadalılar Mersin Limanı'na feribotlarla gelirken, Brezilyalılar ise Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan geçiş yaparak Adana'ya ulaştı. Adana'ya son gelen yabancılar ve bundan önce ülkelerine dönenlerle birlikte, Lübnan'dan toplam 2 bin 852 yabancı kaçtı. Bunların bir kısmı Kanada, İsveç, Arjantin ve Almanya vatandaşı, bir kısmı da Lübnan uyruklulardan oluşuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious