2 bin 976 kursiyere eğitim verildi

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Halk eğitim Merkezi tarafından 2006-2007 öğretim yılının ilk devresinde 17 ayrı dalda 73 kurs açılarak 2 bin 976 kursiyere eğitim verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kızıltepe Kaymakamı Fecri Fikret Çelik, Halk Eğitim Merkezi'nin yıl içerisinde açmış olduğu kurslarda çok önemli rakamlara ulaştığının altını çizerek, özellikle okuma yazma, ÖSS ve LGS kurslarındaki başarılı çalışmaları övdü.

Açılan kurslara erkeklerden çok bayanların ilgi göstermesini memnuniyet verici bir gelişme olarak nitelendiren Kaymakam Çelik, "Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı desteği ile kurslara devam eden kursiyerlerimize her konuda yardımcı oluyoruz. ÖSS ve LGS'ye hazırlık kurslarımıza dar gelirli öğrencimiz tespit edilip, kurslara ücretsiz olarak devamı sağlanmıştır." dedi.

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Abdullah Kayan, 17 ayrı dalda açılan kursların sürdürüldüğünü dile getirerek, "Çalışmalarımızda ilçedeki idarecilerimizin büyük katkılarını görüyoruz. Kurslarımızda 2 bin 976 öğrencimize ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Çabalarımız ikinci dönem de devam edecektir." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious