2 bin dilenci şehir dışına çıkarıldı

  • Giriş : 05.10.2006 / 00:00:00

Ramazan ayını fırsat bilen dilenciler, çevre illerden Diyarbakır'a akın ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dilenciler, büyük topluluklar halinde kentin muhtelif yerlerinde açtıkları çadırlarda yaşıyor. Şu ana kadar Kayapınar, Sabri Petrol yanı ve Çarıklı beldesinde tespit edilen çadırlar boşaltılarak şehir dışına çıkarıldı. 2 bin civarında dilenciyi Diyarbakır dışına çıkardıklarını dile getiren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Reşat Bakan, ramazan ayı ile beraber kentte dilencilerde büyük bir artışın görüldüğüne dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesi ve ilk kademe belediyesi zabıta ekipleri ile beraber harekete geçtiklerini anlatan Bakan, daha önce kent merkezinde yoğunlaştırdıkları denetimlerle kısmen dilencilerin kontrol altına alındığını belirtti.

Ramazan ayının gelmesi ile özellikle bölge il ve ilçelerinden dilencilerin Diyarbakır geneline yayıldıklarını anlatan Bakan, "Kent genelinde çalışmalar aralıksız devam ettireceğiz. Dilenciler büyük topluluklar şeklinde kentin muhtelif yerlerinde açtıkları çadırlarda yaşıyor. Şu ana kadar Kayapınar, Sabri Petrol yanı ve Çarıklı beldesinde tespit edilen çadırlar boşaltıldı. Dilencileri kent dışına çıkarıldı." dedi.

Dilencilerin çeşitli suçlara da karıştıklarına dikkat çeken Bakan, dilencilerin bilinçli olarak insanların dini duygularını istismar ettiklerini vurguladı. Bakan, vatandaşların dilencilere itibar etmemelerini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious