2 bombacı karakola saldıracaktı!

2 bombacı karakola saldıracaktı!.10616
  • Giriş : 16.04.2009 / 00:11:00
  • Güncelleme : 15.04.2009 / 23:36:53

Dün PKK'ya yönelik operasyon yapılırken İzmir'de eylem hazırlığındayken yakalanan PKK'lılarla ilgili şok bilgiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'de kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik bombalı eylem hazırlığı içindeyken yakalanan terör örgütü PKK üyesi iki kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlıların, bu ayın başında bir polis karakoluna bombalı saldırı yapmayı planladığı ancak güvenlik endişesiyle bu eylemden vazgeçtiği ortaya çıktı. Zanlıların, yeni hedeflerine saldırı hazırlığı içindeyken yakalandığı belirtildi.

Kadifekale semtinde bulunan İ.H.K.'ye (25) ait eve baskın düzenleyen polisler, onunla birlikte F.A.'yı da (28) gözaltına aldı. İki zanlının da terör örgütü PKK'nın "Yurtsever Demokratik Gençlik" yapılanmasının "Kadifekale Mahalle Gençliği" içinde yer aldığı ileri sürüldü.

İ.H.K.'nin evinde yapılan aramada 1 kilogram ağırlığında, basınç etkili ve parça tesirli patlayıcı madde, iki adet el yapımı ateşleme fitili ve terör örgütü propagandası yapılan çeşitli yayınlar ele geçirildi. Zanlının kardeşinin de terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda bulunduğu ortaya çıktı. İ.H.K.'nin Kemeraltı Çarşısı'nda bir işyerinde çalıştığı, F.A.'nın ise seyyar satıcılık yaptığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*