2 canlı bomba daha yakalandı

  • Giriş : 27.05.2007 / 16:13:00
  • Güncelleme : 27.05.2007 / 16:22:03

Düzenlenen operasyonda 2 canlı bomba daha yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir'de jandarmanın düzenlediği operasyonda plastik patlayıcı, el bombaları ve silahlarla yakalanan terör örgütü PKK üyesi 2 kişinin eylem hazırlığı içinde olduklarının belirlendiği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Siirt'te yakalanan terör örgütü PKK üyesi 1 kişinin eylem hazırlığı içinde olduklarını bildirmesi üzerine, Siirt Jandarması İzmir İl Jandarma Komutanlığı ile temasa geçti. Siirt'ten İzmir'e getirilen örgüt üyesinin gösterdiği ve ''hücre ev'' olarak kullanılan Buca ilçesinin Kaynaklar beldesindeki eve baskın düzenlendi.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat ve Terör şubelerine bağlı ekiplerin düzenlediği operasyonda, evde bulunan terör örgütü üyesi H.O. yakalandı. Siirt'ten getirilen ve ismi açıklanmayan örgüt üyesi ile İzmir'de ele geçirilen H.O'nun ifadeleri doğrultusunda, Kaynaklar beldesinin kırsal kesimindeki bir sığınak ortaya çıkarıldı. Sığınakta yapılan aramada, 10 kilogram plastik patlayıcı, 15 el bombası, 2 kalaşnikof tüfek ve ruhsatsız 2 tabanca bulundu.

İzmir İl Jandarma Komutanlığında sorgulanan 2 örgüt üyesinin eylem hazırlığı içinde olduklarının belirlendiği bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious