2 çocuk annesi Cennet'i, eski eşi öldürmüş

  • Giriş : 29.04.2007 / 00:00:00

İZMİR'in Çiğli İlçesi'nde 2 çocuk annesi Cennet Çalış'ı, sokak ortasında 5 bıçak darbesiyle öldüren ayrıldığı eşi Ramazan Dindin, polisteki ifadesinde suçunu itiraf ettikten sonra adliyeye sekedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kendisiyle barışmayı kabul etmediği için eski eşini öldürdüğünü söyleyen Ramazan Dindin'in, iki ay önce de Cennet Çalış'ı tabancayla tehdit ettiği için cezaevine girdiği ve 10 gün önce tahliye edildiği ortaya çıktı.

Dün saat 07.30 sıralarında 8001/3 sokak üzerinde meydana gelen olayda, tekstil firmasında çalışan 2 çocuk annesi 27 yaşındaki Cennet Çalış, işine gitmek üzere evinden çıktı. Yolda kimliği belirsiz bir kişi tarafından 5 bıçak darbesiyle ağır yaralanan talihsiz kadın, sağlık ekiplerinin müdahalelerine rağmen olay yerinde yaşamını yitirdi.

Acı haberi alarak olay yerine gelen Cennet Çalış'ın çocukları Burcu ve Burak Dindin, iki gün önce büyük bir mutlulukla doğum gününü kutladıkları annelerinin cesedini görünce gözyaşlarına boğuldu.

ESKİ EŞ SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Olayın ardından araştırma başlatan polis ekipleri, görgü tanıklarının verdiği bilgiler doğrultusunda Cennet Çalış'ın 9 ay önce ayrıldığı eşi Ramazan Dindin'i gözaltına aldı. İki ay öncede Çalış'ı tabancayla tehdit ettiği için tutuklanan, 10 gün önce cezaevinden tahliye edildiği ortaya çıkan zanlı, Cinayet Büro Amirliği'ndeki ilk ifadesinde suçunu kabul etmedi. Görgü tanıklarının kendisini teşhis ettiğinin söylenmesinin arıdndan Ramazan Dindin eski eşini kendisinin bıçakladığını itiraf etti. Dindin'in ifadesinde, barışma teklifini kabul etmeyen Cennet Çalış'ı, başka erkeklerle ilişkisi olduğu ve kendisinden aldığı 15 bin YTL'yi vermediği için öldürdüğünü söylediği belirtildi.

Zanlı yapılan işlemlerim ardından adliyeye sevedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious