2 doktor rüşvet iddiasıyla gözaltına alındı

2 doktor rüşvet iddiasıyla gözaltına alındı.12323
  • Giriş : 03.04.2009 / 15:49:00

Antalya'da kalp ameliyatını yaptıkları bir hastalarının yakınından rüşvet aldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 doktor tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Açılışını geçen aylarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne rahatsızlığı nedeniyle başvuran 50 yaşındaki E.C. tedaviye alındı. E.C. burada Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Dr. İsa A. (39) ve Dr. Muzaffer T. (45) tarafından ameliyat edildi. Dr. İsa A. ameliyat olan kadının kocası D.C.'ye, “Ameliyat çok iyi geçti. Sen bizim muayenehaneye gel. Gelirken de el emeğimiz olarak 400 lira getir” dedi.

Bunun üzerine hastaneden ayrılan D.C. polise giderek durumu anlattı. Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri ameliyat yaptıkları hastanın kocasından rüşvet isteyen doktorlarla ilgili soruşturma başlattı. Polis seri numaraları alınmış 400 TL'yi D.C.'ye vererek iki doktorun ortak kullandığı muayenehaneye gönderdi. D.C. muayenehaneye girerek polis tarafından seri numaraları alınmış paraları doktorlara vererek dışarı çıktı.

Ardından Gasp Bürosu ekipleri, Varlık Mahallesi 100. Yıl Bulvarı üzerindeki doktorlara ait muayenehaneye baskın düzenledi. Polis iki doktoru gözaltına alırken, seri numaraları alınmış olan 400 TL de dolapta bulundu. Sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen Dr. İsa A. ve Dr. Muzaffer T. ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine konuldu.
İki doktorun avukatı tutuklama kararına itiraz ederken, Dr. İsa A. 15 bin, Muzaffer T. 10 bin TL kefaletle serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*