2 günde başına bir çok felaket geldi!

  • Giriş : 29.01.2008 / 20:29:00

Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlı Yenice beldesinde, doğum yaptıktan 2 saat sonra ölen eşini toprağa verirken evi soyulan kişi, 2 gün sonra da bebeğini kaybetmenin acısını yaşadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yenice Belediyesi'nin muhasebe servisinde görev yapan Filiz Yıldırım (32), 25 Ocak Cuma günü doğum yapmak üzere eşi Metin Yıldırım (33) tarafından Bursa'daki özel bir hastaneye götürüldü.

İlk bebeğini dünyaya getirmesinin ardından aşırı kan kaybettiği öğrenilen genç kadın, doğumdan yaklaşık 2 saat sonra hastanede yaşamını yitirdi. Bebek ise kalp atışlarının zayıf olduğu gerekçesiyle aynı hastanenin yoğum bakım servisinde tedavi altına alındı.

Genç kadının cenazesi, 26 Ocak Cumartesi günü yakınları tarafından hastaneden alınarak, Yenice beldesindeki evine getirildi. Yenice Merkez Camisi'nde kılınan namazın ardından genç kadının cenazesi toprağa verilirken, yakınlarıyla birlikte üzüntü içinde Orta Mahalle'deki evine dönen Metin Yıldırım, bir şok daha yaşadı.

Yıldırım ailesinin evine giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, aile fertlerinin cenaze töreninde olmasını fırsat bilerek, Filiz Yıldırım'ın ziynet eşyalarını çalarak kayıplara karıştı.

Eşini defnettikten hemen sonra evindeki hırsızlık olayının şokunu yaşayan Metin Yıldırım, 28 Ocak Pazar akşamı ise hastanede tedavi gören 2 günlük kızının ölüm haberiyle sarsıldı. Bebeğin cesedi, kendisini dünyaya getirdikten sonra yaşamını yitiren annesinin yanına defnedildi.

Metin Yıldırım, önce eşini daha sonra yeni dünyaya gelen bebeğini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını dile getirdi.

Eşinin ve minik bebeğinin yaşaması için hastane görevlilerinin yoğun çaba sarf ettiğini anlatan Yıldırım, “Kimse bu olaylarda kasıt aramasın. Ben, tüm detayları, anı anına yaşadım. Herkes eşimin ve bebeğimin yaşaması için elinden geleni yaptı. Kadere inanan biriyim. Kader bu” dedi.

Bu arada, evde meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili güvenlik güçlerinin soruşturma başlattığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious