2 günlük bebek yemek borusundan ameliyat oldu

2 günlük bebek yemek borusundan ameliyat oldu.9986
  • Giriş : 25.03.2008 / 11:59:00

Antakya Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahisi Bölümü'nde, 2 günlük bebeğin yemek borusu, soluk borusuna bağlanarak midesi ile birleştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

41 yaşındaki anne Zeynep Geçim sezaryenle bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Kucağına alp sevemeden ameliyat masasına yatırdığı bebeğini dokunamadan uzaktan izledi.

Eşi Mehmer Geçim'in ismini Ali koyduğu bebeğin yapılan sağlık kontrolünde yemek borusunun tıkalı ve mideye ulaşmadığı ortaya çıktı.

Antakya Devlet Hastanesi'nde ilk kez gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla hemen ameliyata alınan Ali bebeğin tıkalı ve mideye ulaşmadan kesilmiş olan yemek borusu soluk borusuna bağlandı

Antakya Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahisi Bölümü uzman doktorlarından Sedat Öz ve Halil İbrahim Eken, henüz 2 günlük bebeğe gerçekleştirdikleri operasyon ile hem Antakya'da bir ilke imza attıklarına hem de Ali bebeği sağlığına kavuşturdukları için mutlu olduklarını ifade etti.

Doktor Sedat Öz,başarılı bir ameliyat ile adeta hayata ikinci kez merhaba diyen Ali bebeğin, sağlık durumunun iyi olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious