2 ildeki fuhuş operasyonunda: 17 gözaltı

2 ildeki fuhuş operasyonunda: 17 gözaltı.8556
  • Giriş : 20.05.2009 / 21:15:00

Afyon'da fuhuş yaptıkları ve yaptırdıkları öne sürülen 3'ü Gürcistan uyruklu kadın, 10 kişi gözaltına alındı. Isparta'da ise suç örgütü kurarak fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişi, adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü, fuhuş yaptırmak amacıyla Gürcistan'dan kadınlar getirdiği ve müşterilerle telefonla irtibata geçilerek kadınların para karşılığı pazarladığı iddiasıyla kent merkezindeki 8 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda, 3'ü Gürcistan uyruklu kadın olmak üzere, toplam 10 kişi gözaltına alındı.

Yapılan aramalarda bir kurusıkı tabanca, 14 fişek, ilişkiye girilen müşterilere ait ajanda, bir bayıltıcı sprey, 3 cep telefonu, 11 av tüfeği bulundu.

Isparta Emniyet Müdürlüğü ekipleri de 6 farklı adrese eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Operasyonda, 2'si Gürcistan uyruklu 8 kadına para karşılığı zorla fuhuş yaptırdığı iddia edilen Ö.A., A.K., A.Ç.K., M.T., İ.Ç., F.K. ve Gürcistan uyruklu T.E. gözaltına alındı.

Zanlıların ev, işyeri ve otomobillerinde yapılan aramada, çok miktarda porno içerikli CD, müşterilere gösterilmek üzere hazırlanan yabancı uyruklu kadınların çıplak fotoğraflarının bulunduğu albüm, çok miktarda yurt dışı bağlantılarının bulunduğu evrak ile para havale makbuzları ele geçirildi.

Adliye'ye sevk edilen zanlılar, 'suç işlemek amacıyla organize suç örgütü kurmak, fuhuş yaptırmak, fuhşa aracılık ve yer temin etme' suçlarından mahkemeye çıkarılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*