2 kardeş birlikte boğuldu

  • Giriş : 29.06.2007 / 19:52:00

2 kardeş, dibi bataklık olan gölette boğularak can verdi..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ERZİNCAN'ın Çayırlı İlçesi'nde çobanlık yapan 17 yaşındaki Murat Yamaçtepe'nin serinlemek için girdiği göletten çıkmadığını gören ağabeyi 19 yaşındaki Mesut Yamaçtepe suya atladı. Ancak 2 kardeş, dibi bataklık olan gölette boğularak can verdi.
Olay dün saat 15.00 sıralarında Çayırlı İlçesi'ne bağlı Eşmepınar Köyü, Bübük Yaylası'nda meydana geldi. Naciye ve Mehmet Yamaçtepe çiftinin 6 çocuğundan ikisi olan Murat ve Mesut Yamaçtepe, hayvanları otlatmak için köye 2 kilometre uzaklıktaki yaylaya çıktı. Hayvanları otlatan Murat Yamaçtepe, sıcak havada bunalınca serinlemek için gölete girdi. Bir süre gölette kalan Murat'ın çırpınmaya başladığını gören ağabeyi Mesut Yamaçtepe, kardeşini kurtarmak için suya atladı. Ancak 2 kardeş dibi bataklık olan gölette birlikte boğularak can verdi.
Akşam saatlerinde hayvanların başlarında Yamaçtepe kardeşlerin olmadan köye dönmesi üzerine aile, durumu jandarmaya bildirdi. Yamaçtepe kardeşleri arama çalışması başlatan jandarma ve köylüler, göletin kenarında iki kardeşe ait giysileri buldu. Olay yerine gelen Kaymakamlığa ait iş makinesiyle boşaltılan gölette kardeşlerin cesedine ulaşıldı. Bugün Yamaçtepe kardeşlerin cenazesi köylerinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious