2 kardeş cinayete kurban gitti

2 kardeş cinayete kurban gitti.22749
  • Giriş : 05.04.2008 / 18:42:00

Manisa'da hurda satarak geçimlerini sağlayan Ferhat Aralı ve ağabeyi Bayram Aralı, plaka ve sürücüsü belirlenemeyen minibüsten inen bir grubun, sopalı, bıçaklı ve silahlı saldırısına uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Av tüfeğiyle açılan ateş sonucu, Ferhat Aralı vücuduna isabet eden 7, ağabeyi Bayram Aralı da 8 kurşunla öldü. Polis, Aralı kardeşlerin, aralarında husumet bulunduğunu belirlediği saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

Hurdacı bir çocuk babası 25 yaşındaki Ferhat Aralı ve ağabeyi, 3 çocuk babası 30 yaşındaki Bayram Aralı, bugün, saat 15.00 sıralarında, Atatürk Mahallesi Kanal Boşu Sokak'taki evlerinin önünde, plaka ve sürücüsü belirlenemeyen bir minibüsten inen grubun sopa, bıçak ve av tüfekli saldırısına uğradı. Kendilerine saldıranlara müdahale etmek isteyen Aralı kardeşler, açılan ateş sonucu ağır yaralandı. Açılan ateşte, aynı sokakta park halinde bulunan Ahmet Eroğlu'na ait 45 M 5909 plakalı otomobili de isabet aldı. Olayın ardından saldırganlar, kayıplara karışırken, kanlar içinde kalan Aralı kardeşler, çevreden yetişenler tarafından Manisa Devlet Hastanesi'ne kaldırılmak istendi. Kardeşlerden Ferhat Aralı'nın 7, ağabeyi Bayram Aralı'nın vücuduna isabet eden 8 kurşunla, hastaneye kaldırılırken yolda öldüğü belirlendi.

Aralı ailesinin yakınları, saldırı ardından hastaneye koştu. Yakınlarına, Aralı kardeşlerin öldüğü söylenmezken, babaları Yılmaz ve anneleri Nadigar Aralı, sinir krizleri geçirdi. Ferhat Aralı'nın eşi Yeliz Aralı, kucağında 2 yaşındaki kızı Hazal ile birlikte gelecek haberi beklerken, “Minibüsten inip saldırmaya, ateş etmeye başladılar. Ben kocamın önüne geçip onu kurtarmak istedim ama direk kocama ateş ettiler. Ben şimdi ne yaparım” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Olayın ardından Manisa Emniyeti Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Aralı kardeşleri, öldüren kişileri yakalamak için kapsamlı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında, Aralı kardeşlerin, 3 gün önce, Akhisar İlçesi'ndeki bir düğüne katıldıkları, burada yaşayan ve daha önceden aralarında husumet bulunan ‘Gezer' ailesi fertleriyle tartıştıkları belirlendi. Olayın görgü tanıkları da, minibüsten inip saldıran kişilerin, önceden tanıdıkları, Kadir Gezer, Emrah Gezer, Deniz Gezer, Canan Gezer ve Ali Canbaz olduğunu öne sürdü. Polis, bu kişilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious