2 kişide daha domuz gribi şüphesi

2 kişide daha domuz gribi şüphesi.13479
  • Giriş : 17.05.2009 / 16:16:00
  • Güncelleme : 17.05.2009 / 17:29:57

Türkiye'ye geri bir kadın ile Mekke'den döndüğü sırada havalimanında fenalaşan bir yolcuda domuz gribi şüphesi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yurt dışında bir süre kaldıktan sonra Türkiye'ye geri bir kadın ile Umre için gittiği Mekke'den döndüğü sırada havalimanında fenalaşan bir yolcu domuz gribi şüphesiyle Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın durumundan şüphelenenlerin "112'ye başvursun" isteği olumlu sonuç verdi. Yurt dışında bir süre kaldıktan sonra Türkiye'ye dönen bir kişi domuz gribi şüphesiyle Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğine başvurdu. Umre için gittiği Mekke'den dönüş yapan bir kadın da termal kameraları normal bir şekilde geçtikten sonra fenalaştı. Durumundan şüphelenilen yolcu Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

Mekke'den gelen yolcunun bir yakını ise, akrabasının termal kameraları geçtikten sona fenalaştığını belirtti. Tansiyon düşüklüğü olabileceğini belirten yolcu yakını, yüksek ateş şikayetinin ise bulunmadığını belirtti. Sedye ile içeri alınan Umre yolcusu Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği'nde gözlem altına alındı.

3 KİŞİDE DAHA DOMUZ GİRİBİ ŞÜPHESİ VAR

Irak asıllı 2 ABD vatandaşının domuz gribi teşhisiyle tutulduğu Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği'ne bu sabah bir kişi daha getirilmişti. İstanbul'da bir kişi domuz gribi şüphesi ile Haseki Eğitim ve Araştırması Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği'ne getirildi. 112 Ambulansı ile gelen şahsın ismi açıklanmazken, genç yaşta olduğu görülen şahıs, maske takan sağlık görevlileri eşliğinde hızlı bir şekilde kliniğe alındı.

Kanında domuz gribi virüse tespit edilen Irak asıllı bir ABD vatandaşı ile annesinin tedavi gördüğü hastanedeki karantina devam ediyor. Sabah saatlerine sakin başlayan Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği'nde şu saatlerde hareketlilik yaşanıyor. Ambulansla hastaneye getirilen bir kişi domuz gribi şüphesiyle Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği'ne alındı. Hastanın kimliği ile ilgili bilgi verilmezken, sağlık ekibinin maske takan sağlık ekibinin vakit kaybetmeden kliniğe aldığı gözlendi. Kliniğe alınan hasta girişte basın mensuplarının "yolcu musunuz?" şeklindek sorusuna ise, "hayır" cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*