2 milyon YTL'yi İddaa'da kaybetti!

2 milyon YTL'yi İddaa'da kaybetti!.10935
  • Giriş : 05.11.2008 / 13:40:00
  • Güncelleme : 05.11.2008 / 13:02:48

Uyanık bankacı, zimmetine geçirdiği 2 milyon YTL'yi İddaa'da kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'deki özel bir bankada çalışan kasa sorumlusu, 2 milyon 20 bin YTL'yi zimmetine geçirmekten gözaltına alındı. Zanlı, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken zimmetine geçirdiği öne sürülen paraları, şans oyununda kaybettiği belirtildi.

Karabağlar ilçesindeki bir banka şubesinde meydana gelen olayda, kasa nakit yetkilisi M.A.K.'nin (28) sabah mesaiye gelmemesinden şüphelenen amirleri, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen polis, cep telefonuna cevap vermeyen M.A.K.'nin peşine düştü. Anahtarın zanlıda olduğunu belirten banka yetkilileri, teftiş kurulundan gelen sorumlularla birlikte kasayı açarak para sayımı yaptı. Sayımda, çevresinde güvenilir biri olarak tanınan M.A.K.'nin, 2 milyon 20 bin YTL nakit parayı aldığı ortaya çıktı. Eşkal doğrultusunda çalışma yapan polis ekipleri zanlıyı, dün gece saat 23.00 sularında Bornova ilçesine bağlı Evka4'te yakaladı.

İzmir Yankesicilik ve Dolandırıcılık Şube Müdürlüğü'ne teslim edilen zanlının, verdiği ifadede kredi kartı borcu yüzünden bankanın kasasından bir yıl önce de bir miktar para çektiğini, borçlarını kapatmak için İddaa oynadığını söylediği öne sürüldü. M.A.K.'nin, 50 bin YTL ile başladığı şans oyununda devamlı kaybetmesi üzerine parayı yerine koyamadığı, açığın büyüyerek 2 milyon 20 bin YTL'ye ulaşması üzerine kaçtığı ifade edildi. Dokuz yıldır bankacı olan M.A.K., zimmete para geçirme suçlamasıyla İzmir Adliyesi'ne sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*