2 milyonuncu ADSL kullanıcısı ödülünü aldı

  • Giriş : 16.06.2006 / 00:00:00

İnternet kullanımını yaygınlaştırarak bilgi toplumunun temellerini atmayı hedefleyen Türk Telekom, 2 milyonuncu ADSL kullanıcısı Hasibe Topal'a laptop bilgisayar, modem ve 12 ay ücretsiz ADSL internet erişim paketi hediye etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Topal, laptop bilgisayar, modem ve 12 ay ücretsiz ADSL internet erişim paketinden oluşan hediyeleri Türk Telekom Genel Müdürlüğü'nde yapılan bir törenle teslim aldı.

Törende bir konuşma yapan Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany, interneti yaygınlaştırarak bilgi toplumunun temellerini atmak hedefinde olan Türk Telekom'un, bilişim ve iletişim altyapısı yatırımlarına devam edeceğini belirterek, internetin herkes tarafından kullanılması amacıyla birçok yenilikler getireceklerini söyledi. Türkiye'de internet erişimini ucuzlatmayı hedeflediklerini belirten Doany; "Bunun için yaptığımız ilk çalışmalardan biri 15 Haziran 2006 tarihinden itibaren internete dial up bağlanan internet kullanıcılarının kontör atış periyodunu uzatarak, bağlantı ücretlerini yüzde 15 ucuzlatmak oldu. İkinci çalışmamızda İstanbul'da daha önce açıkladığımız gibi ADSL' de daha hızlı ve ucuz bağlantı ki, bununla ilgili çalışmalarımız da sürmektedir" dedi. Doany; Türkiye'de 2004 yıl sonu itibariyle 450 bin olan ADSL kullanıcı sayısının hızlı bir ivme ile artarak 2005 yılı sonunda 1.5 milyona, 5 Haziran'da da 2 milyona ulaştığını, bu gelişmelerin de Türkiye için hedeflenen bilgi toplumunu oluşturmak açısından sevindirici olduğunu ve ADSL kullanıcı sayısının 2006 yıl sonunda 3 milyona ulaşmasını beklediklerini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious