2 TC kimliği, 2 de kocası var!

2 TC kimliği, 2 de kocası var!.16375
  • Giriş : 24.03.2009 / 14:54:00

Diyarbakır'da Şadiye Gaylan isimli kadın, 11 yıl boyunca 2 kişiyle aynı anda resmi nikahlı olarak kayıtlı olduğunu Nüfus Müdürlüğüne başvurduğunda öğrendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, 4 ay önce eşini kaybeden 1 çocuk annesi Şadiye Gaylan, dul maaşı alabilmek için gereken işlemleri yaptırmak üzere Diyarbakır Nüfus Müdürlüğüne başvurdu. Gaylan, nüfus kayıtlarında 11 yıl boyunca 2 kişinin birden resmi nikahlı eşi olarak yer aldığını öğrenince büyük şaşkınlık yaşadı.

-İLK EŞİNDEN BOŞANMADAN İKİNCİ EVLİLİK YAPMIŞ-

Gaylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1989 yılında imam nikahıyla birlikte olduğu eşinden ayrıldıktan sonra 1990 yılında Osman Yüknük ile resmi nikah kıyarak evlendiğini anlattı.

Osman Yüknük ile 5 yıl süren evliliğinde çeşitli sorunlar yaşadığını ifade eden Gaylan, şunları söyledi:

''Osman Yüknük ile ayrılmaya karar verdik. Boşanmak için mahkemeye başvurduk. Mahkeme sürerken 1997 yılında Yaşar Metin ile evlendim. Bize yeniden resmi nikah kıyıldı. 11 yıl evli yaşadığım Yaşar Metin, 3 ay önce vefat etti. Ben de, dul maaşını almak için bazı kurumlara başvuruda bulundum. Bana verilen evrakta ilk eşim olan Osman Yüknük'ten mahkeme kararıyla 1 yıl önce boşandığım görülüyor. Yani ben, 11 yıl boyunca hem Osman hem de Yaşar ile resmi nikahlı kalmışım.''

-2 TC KİMLİK NUMARASI VAR-

Sorunun giderilmesi için ilgili kurumlara yaptığı başvuruların sonuçsuz kaldığını kaydeden Gaylan, şöyle konuştu:

''Bütün bunlar yetmezmiş gibi benim ayrıca iki TC kimlik numaram bulunuyor. Nüfus cüzdanımdaki numara ile nüfus kayıt örneğindeki numaralar birbirinden farklı. Nüfus cüzdanında bulunan numarada herhangi bir kayıt bulunmuyor. Yani öyle biri yok. Ancak benimle ilgili bilgiler nüfus kayıt örneğinde mevcut. Eşimin ölümü nedeniyle nüfus cüzdanımın değişmesi gerekiyor. Ancak farklı TC kimlik numarası nedeniyle bu işlem de gerçekleştirilemiyor. Bu sorunumun giderilmesini istiyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*