2 terörist Türkiye'ye iade edildi

  • Giriş : 16.04.2007 / 00:00:00

Terör örgütünden kaçarak Irak'ta KYB'ye teslim olan biri kadın 2 teröristin Habur sınır kapısında Türkiye'ye iade edildiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, biri kadın 2 teröristin, dün Şırnak'ın Silopi ilçesi Habur sınır kapısında güvenlik güçleri tarafından silahsız ve teçhizatsız olarak teslim alındığı, teröristlerle ilgili adli işlemlere başlandığı belirtildi.

Açıklamada, Şırnak'ın Güçlükonak ilçesi kırsalında güvenlik güçlerine dün yürüttükleri arazi arama tarama faaliyeti sırasında, terör örgütü mensupları tarafından üç ayrı noktadan uzun namlulu silahlar ile taciz ateşi açıldığı, olayda ölen ya da yaralanan olmadığı kaydedildi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün yolu Deveyanı mevkiine terör örgütü mensupları tarafından hazırlanmış radyo frekansı ile uzaktan kumandalı olarak tuzaklanmış 10 Kilogram TNT patlayıcı madde düzeneğinin dün bulunarak imha edildiği bildirildi.

Güvenlik güçleri tarafından dün dağlık arazi kesimlerinde yapılan aramalarda ise Siirt'in Pervari ilçesinde araziye yerleştirilmiş bir adet patlayıcı madde düzeneği, Şırnak'ta, tuzaklanmış bir adet mayın, üç adet patlayıcı madde düzeneği, Tunceli'nin Hozat ilçesinde iki adet patlayıcı madde düzeneği, üç adet mağarada çok miktarda yaşam ve yiyecek malzemesi, Batman'ın Hasankeyf ilçesinde beş adet sığınak içerisinde patlayıcı madde yapımında kullanılan pek çok mühimmat ele geçirildiği duyuruldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious