2 ton ağırlığındaki 'Derviş' yarın kesiliyor

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde Akdeniz Bölgesi'nin en büyük danası olan 'Derviş' isimli dana günde yaklaşık 30 kilo yemek yiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaklaşık 2 yıldır ahırdan çıkarılmayan Derviş'i merak eden vatandaşlar beldeye geliyor. Günde 4 öğün beslenen dana her öğünde 7 kilo yem yiyor. Akdeniz Bölgesi'nin en büyük ve en ağır danası olan 'Derviş' yarın kesilerek kasaplara satılacak.

'Derviş' isimli dananın sahibi Murat Narman, 2 ton ağırlığındaki dananın günlük 30 kiloya yakın yem yediğini söyledi. Derviş'in Akdeniz Bölgesi'nin en büyük danası ünvanına sahip olduğunun altını çizen Narman, "Danayı Kurban Bayramı'nda aldım ve 2 yıl besledim. Şu anda dana 2 ton ağırlığına ulaştı. Danayı yarın kafasına çuval geçirerek 6 kişiyle dışarı çıkarmaya çalışacağız. Sonra kesip etini satacağız." dedi. Derviş'in bakıcılığını yapan Ahmet Tönget ise şunları söyledi: "Yaklaşık 2 yıldır danayı besliyorum. 2 yıl boyunca hiç dışarıya çıkarmadık. Bir defa da 7 kilo arpa yiyor. Günde 4 defa düzenli olarak yemeğini verdim. Şu anda çok sağlıklı."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious