2 yaşındaki kızını döverek hastanelik etti

  • Giriş : 15.06.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde üvey baba, 2 yaşındaki kızını yemek yemediği için hastanelik etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çocuğun öz annesi Fatma Oktay (33), eşinden davacı olacağını söylerken, baba Ercan Bağiçi (27) ise, polis tarafından gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, olay, dün gece yarısı yayla yolu üzerindeki bir evde meydana geldi. İnşaatta işçi olarak çalışan Ercan Bağiçi (27), gece eve geldi. 7 ay önce evlendiği dini nikahlı eşi Fatma Oktay'a evde yemek olup olmadığını sordu. Bunun üzerine sofra açan Fatma Oktay, çocukları 2 yaşındaki çocukları Sıla'nın fazla yemek yemediğini ve halinin olmadığını söyledi.

Bunun üzerine sinirlenen baba Ercan Bağiçi, "Sıla'nın yemek yemesi benim boğazımdan geçmez. Sen, nasıl konuşuyorsun." diyerek eşini tartaklamak istedi. Bunun üzerine Fatma Oktay başka bir odaya geçti. Bu kez üvey çocuğuna sinirlenen baba, "Neden yemek yemiyorsun" diyerek çocuğu dövmeye başladı. Kafasından ve karın bölgelerinden darbe aldığı öğrenilen çocuk hemen Alanya Devlet Hastanesine kaldırıldı. Çocuğun hayati tehlikesinin olduğu belirtildi.

Fatma Oktay, çocuğun durumunun iyileşmemesi halinde Ercan Bağiçi'nin cezasını çekmesi için gerekli yerlere başvuracağını söyledi. Çocuk iyileştiği taktirde belki eşini affedebileceğini anlatan Oktay, eşinin önceden dağdan düşerek kafasından ağır darbe almış olduğunu söyledi.

Eşinin psikolojik olarak durumunun iyi olmadığını anlatan Oktay olayı şöyle anlattı: "Eşim gece eve geldi. Çocuğun yemek yemediğini söyledim. Eşim bunun üzerine (Sıla yemek yemesi benim boğazımdan geçmez) diyerek bana sinirlendi. Ben bu arada başka odaya geçtim. Daha sonra Sıla'yı yemek yemediği için dövmeye başladı. Bir süre gidemedim. Daha sonra dayanamayarak çocuğu elinden aldım. Araba da yoktu. Komşuların yardımıyla çocuğu battaniyeye sardım. Motorla hastaneye ulaştırdık. Çocuğum havale geçiriyordu. Hemen filmini çektikten sonra ameliyata alındı. Çocuğuma bir şey olursa eşimi affetmeyeceğim." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious