2 yaşındaki minik mehter, ilgi odağı oldu

  • Giriş : 06.05.2006 / 00:00:00

Bursa Mehter Takımı'nın Saltanat Kapısı önünde yaptığı gösteriye mehter kıyafetleri ile katılan mehter başının 2 yaşındaki oğlu, herkesin maskotu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bursa merkez Osmangazi Belediyesi tarafından her yıl Tophane Meydanı'nda, cuma günleri düzenlenen 'mehter gösterisi' bu yıl, restorasyonu yeni tamamlanan Saltanat Kapısı önünde gerçekleştirildi. 2006 yılının ilk mehter gösterisine, Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, başkan yardımcıları ve vatandaşları katıldı. Tarihi Saltanat Kapısı'nın ihtişamı ile bütünleşen Mehter Takımı, izleyenlere büyülü dakikalar yaşatırken, 2 yaşındaki mehter kıyafetli çocuk herkesin neşe kaynağı oldu.

Mehter başı Celalettin Altuntaş'ın oğlu Semih Altuntaş, mehter takımının gösterisi sırasında elindeki küçük tokmakla meydana gelerek babasını meraklı gözlerle izledi. Kendi ölçülerinde yapılan mehter kıyafetini tamamlayan fesi başına büyük gelen minik mehter, hareketleri ile izleyicilerin ilgisini topladı. Babasının ne yaptığını anlamaya çalışan küçük Semih, zaman zaman babasının yaptığı gibi elindeki tokmağı kaldırıp indirerek mehteri takımını yönlendirmeye çalıştı. Olup bitenden habersiz, babasını farklı bir ortamda görmenin mutluluğunu yaşayan küçük mehter, sevinç çığlıkları arasında izleyenlere babasını gösterdi. Mehter Takımı elemanları arasında merakla dolaşan minik Semih'i, izleyenler cep telefonları ile görüntülemeye çalıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious