2 yaşındaki Zeynep boğularak öldü

  • Giriş : 26.03.2007 / 00:00:00

ADAPAZARI'nda, bakıcısının mama verdiği 2 yaşındaki Büşra Zeynep Bal, bir süre sonra mamasını yedikten yattığı yerde kusunca boğularak öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tığcılar Mahallesi'nde oturan ve Kuran kursunda öğretmenlik yapan Ayşegül Bal'ın 3 çocuğuna bakan 34 yaşındaki N.K., Zeynep Büşra Bal'a mama yedirdi. Zeynep mama yedikten bir süre sonra yattığı kanedepe çırpınmaya başladı. Bakıcı N.K. tarafından çağrılan ambulansla Sakarya Doğum ve Çocuk Bakımevi'ne kaldırılmak istenen Zeynep yolda yaşamını yitirdi. Bakıcı N.K. polis tarafından gözaltına alındı.

Yapılan otopside, minik Zeynep'in mama yedikten sonra kustuğu, mamanın da ciğerlerine dolması sonucu yaşamını yitirdiği belirlendi.

Kızının öldüğü haberini alınca sinir krizi geçiren Ayşegül Bal, yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Anne Bal, “Bakıcı kadın kızıma mamasını yetirip kanepeye yatırmış. Kızım kusunca da kustuğu mama ciğerlerine dolmuş. Hastaneye götürüldüğünde yapılacak bir şey kalmamıştı. Bakıcı da aile dostumuzdu” dedi. Bakıcı N.K. ise polisteki ifadesinin ardından sevk edildiği savcılıkça serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious