2 yıl önce kaçırılan minik Tuğba bulundu

2 yıl önce kaçırılan minik Tuğba bulundu.11000
  • Giriş : 06.01.2009 / 15:59:00

İstanbul Fatih'ten Bangladeşli bir aile tarafından Ağustos 2007'de kaçırılan 5 yaşındaki kız çocuğu Tuğba Aksu bulundu. Elçiliğe teslim edilen Tuğba hafta içinde Türkiye'ye getirilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Bangladeşli bir aile tarafından Ağustos 2007'de kaçırılan 5 yaşındaki kız çocuğu Tuğba Aksu'nun, Türkiye'nin Dakka Büyükelçiliğinin girişimleri sonucu kurtarıldığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Aksu, Bangladeş polisi tarafından izi bulunduktan sonra büyükelçiliğe teslim edildi.

Aksu'nun, Türkiye'nin Dakka Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar'ın yanında olduğu ve hafta içinde 4 Bangladeşli polis tarafından Türkiye'ye getirilerek İstanbul polisine teslim edileceği öğrenildi.

-AKSU'NUN ÖYKÜSÜ-

Fatih'teki bir gecekonduda oturan Aksu ailesi, çocukları olmayan ve gördükleri rüyadaki bir kişinin kendilerine "çok sevdiğin bir çocuğu umreye getir, çocuğun olacak" diyen Bangladeşli komşularının sözüne inanarak kızları Tuğba'yı bu kişilere vermiş, ancak bir daha ne komşularından ne de çocuklarından haber alabilmişti.

Baba Halil Aksu, bunun üzerine Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğüne başvurarak, Bangladeşli komşuları Abdulselam Begüm ile eşi Fatma Begüm'ün, 4 yaşındaki kız çocukları Tuğba Aksu'yu, 19 Ağustos 2007'de kaçırdığı iddiasıyla şikayetçi olmuştu.

Daha sonra Bangladeşli çiftin, düzenledikleri sahte belgelerle Tuğba'yı ülkelerine kaçırdığı tespit edilmişti. Dakka'daki Türk Büyükelçiliğinin ısrarlı uğraşları ve Bangladeş makamlarının devreye girmesi sonucu Bangladeş polisince izi bulunan minik Tuğba'nın, İnterpol'un "sarı bülten" yayımlamasının ardından büyükelçiliğe teslim edildiği ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*