2. Abdülhamit'in torunu vefat etti

2. Abdülhamit'in torunu vefat etti.12713
  • Giriş : 16.04.2009 / 18:05:00

Sultan 2. Abdülhamit'in oğlu Şehzade Mehmet Selim'in kızı Nemika Sultan'ın torunu olan Mehmet Selim Ethem (67), Bursa'da öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Alınan bilgiye göre, Bursa'nın İznik ilçesinde yaşayan Ethem, böbrek yetmezliği nedeniyle 1.5 ay önce Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Mehmet Selim Ethem, tedavi gördüğü Nefroloji Kliniği'nde geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.

Mehmet Selim Ethem'in cenazesi, İngiliz asıllı eşi Azize Ethem ile 9 yıl önce yerleştiği İznik ilçesinde, Yeşil Camii'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

-MEHMET SELİM ETHEM-

Sultan 2. Abdülhamit'in torununun torunu olan Mehmet Selim Ethem, ailesinin 1924 yılındaki sürgünden sonra gittiği Lübnan'da 1942 yılında doğdu.

Ailesiyle birlikte 1954 yılında Türkiye'ye gelen, İstanbul'da lise öğrenimini tamamladıktan sonra babasının çalıştığı Suudi Arabistan'a giden Ethem, 25 yıl kaldığı bu ülkede bazı prenslerle tanışınca hobisi olan denizcilikle ilgilenmeye başladı. ABD'de denizcilik eğitimi de alan ve daha sonra prenslerin yat kaptanlığını yapan Ethem, Suudi Arabistan'da 1985 yılında tanıştığı, Müslüman olan eşiyle Türkiye'ye kesin dönüş yaptı. Çift, 2000 yılında da İznik'e yerleşti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*