'2. dönem milletvekilliği endişem hiç olmadı'

  • Giriş : 12.06.2006 / 00:00:00

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Mahmut Koçak, Merkez Yürütme Kurulu'nun partiden ve gruptan kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmesini sürpriz olarak değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İkinci dönem milletvekilliği düşünmediğini kaydeden Koçak, hiçbir zaman böyle bir endişesi olmadığını vurguladı.
Milletvekili Koçak, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mağduriyete uğradığını hatırlatarak düşünce suçu ile hapiste yattığını söyledi. Partinin ilk kurulduğu zamanlarda ve seçim aşamasında bunun sıkıntılarını çektiklerini kaydeden Koçak, "Bu güne kadar siyasi ikbal peşinde koşmadım. Parti yöneticilerinin hoşuna gitsin diye söylem ve davranış içinde bulunmadım. Doğru olduğuna inandığım şeyleri söyledim. Tehlikelere işaret ettim." diye konuştu.

Siyasi geleceğini riske atma pahasına cesaretle doğruları dile getirdiğini kaydeden Koçak, bundan sonra da aynı çizgide devam edeceğini vurguladı. Disipline gönderilmesiyle, siyasi partilerin ıslah edilmesi gereken yanlarının bir kez daha ortaya konulduğuna dikkat çeken Koçak, "Problem parti içi demokrasidir." ifadesini kullandı.

AK Parti kurucularının Fazilet Partisi'ndeyken aynı sorunlarla karşılaştıklarını aktaran Koçak, bu sıkıntıların unutulduğuna değindi. Parti yöneticileri tarafından konuşmama konusunda defalarca uyarıldığını bildiren Koçak, "Susmak, siyasi hayatım için doğru bir davranıştı ama ben bu yolu seçmedim. Olaylara farklı gözle bakmanın, hoşa gitmese de bir alternatifi seslendirmenin, parti içi demokrasi ve ülke menfaatleri açısından gösterilmesi gereken bir davranış biçimi olduğuna inandım. Partimden ihracımın arifesinde de aynı inancı taşıyorum." şeklinde konuştu.

Hiçbir zaman ikinci dönem milletvekili olma endişesi yaşamadığına değinen Koçak, huzurlu olduğunu ve başı dik olarak dolaşabildiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious