2. el motosiklet pazarı açılıyor

2. el motosiklet pazarı açılıyor.20081
  • Giriş : 13.04.2008 / 15:03:00

Motosiklet kullanıcılarına yönelik olarak düzenlenen pazara yoğun ilgi bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BMW Motosiklet'in, motosiklet kullanıcılarına yönelik olarak düzenlediği ''Kullanılmış Motosiklet Pazarı'', Borusan Oto İstinye tesislerinde açıldı.

Etkinlikte, 500 cc ve üzeri motor hacmindeki çeşitli markalardan 500'ü aşkın ikinci el motosiklet satışa sunuldu.

BMW Motosiklet Satış ve Pazarlama Birim Yöneticisi Hakan Bayülgen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2005'ten beri yılda 2 ya da 3 defa düzenli olarak gerçekleştirdikleri etkinlikte, motosiklet alıcı ve satıcılarını bir araya getirdiklerini ifade etti.

Bayülgen, Türkiye'de böyle bir etkinliğe büyük ihtiyaç bulunduğunu dile getirerek, ''Hep sıfır motosikletler satılıyor ama ikinci ellerinin satışı için de bir imkan yaratılması gerekiyordu. Müşterinin böyle bir beklentisi vardı. Biz de söz konusu etkinlikle bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz'' şeklinde konuştu.

''Kullanılmış Motosiklet Pazarı''nın büyük bir ilgi gördüğünü ifade eden Bayülgen, bu etkinliklerde katılımcı sayısının bini bulduğunu, çeşitli markalardan 500'ü aşkın ikinci el motosikletin satışa sunulduğunu, bu rakamın yüzde 15-20'sinin de satıldığını kaydetti.

Bayülgen, motosiklet pazarında geçen yıl bir daralma olduğunu belirterek, 2006'da 300 bin olan satış adedinin, geçen yıl 170 bine gerilediğini, söz konusu düşüşte, ''motosikletin imajının hala kötü olması'' ve ÖTV artışının etkisi bulunduğunu ifade etti.

Motosiklet pazarında 2008'in çok olumlu başladığını dile getiren Bayülgen, ''Bu yıl satışların yüzde 25-30 artmasını bekliyoruz'' dedi.

Bir günlük ''Kullanılmış Motosiklet Pazarı''nı, motosikletle ilgilenenlerin ücretsiz olarak ziyaret edebileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious