2. iddianamede Özkan'a şok suçlama

2. iddianamede Özkan'a şok suçlama.15295
  • Giriş : 01.04.2009 / 09:54:00
  • Güncelleme : 01.04.2009 / 09:58:34

İkinci iddianamede gazeteci Tuncay Özkan ile ilgili çarpıcı bölümler yer alıyor. Ve öyle bir iddia var ki...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terör örgütü PKK ile ilişkilerine geniş yer verilen Özkan'ın, Kanaltürk televizyonunu kurarken kullandığı paraların önemli bir kısmını örgütten aldığı belirtiliyor.

Tuncay Özkan'ın polis sorgusunda çarpıcı ilişkileri deşifre edildi. E.S. isimli bir kişinin verdiği bilgilere göre; Özkan, Kanaltürk isimli televizyon kanalını kurarken başka bir gazeteciyle birlikte hareket etti. Kanaltürk'ün kurulması sırasında bu kişilerin bilgisi dahilinde PKK'dan para yardımı alındığını söyledi. Güler Kömürcü ile yaptığı telefon görüşmeleri iddianameye yansıyan S.S. ise Özkan'ın PKK'nın Almanya örgütlenmesinde etkin olarak çalışan doktor Hüseyin Nazlıkul'dan para aldığını anlatıyor.

S.S., Kömürcü ile telefon görüşmesi sırasında şunları söylüyor: "Hüseyin Nazlıkul, Salman Kurtulan'ın paralarını çalmışlar, PKK'nın Pazarcık'taki şubedeki Ziraat Bankası'ndaki paralarına el koymuşlar. Tuncay'ın kankaları ve Tuncay paraları yemişler, televizyon kurmuşlar."

Ergenekon sanığı Tuncay Özkan'ın teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüştüğü ve kendisini övdüğü belirtiliyor. Özkan, Öcalan için 'İyi bir ideologdur.' ifadesini kullanıyor. Kanaltürk'te yayınlanan bir programda yine Öcalan ile ilgili kullandığı ifadeler sebebiyle tepki topladığı da bir telefon konuşmasına şu şekilde yansıyor:

Gülizar: Tuncay Bey, merhaba, ne kadar meşgul telefonunuz ya...

T.Ö: Maalesef sorma, herkes dünkü program nedeniyle şey yapıyor.

Gülizar: İnternetteki yayınlarınızı izledik de, 'bu adam çıldırmış olmalı' falan diyorlar.

T.Ö: Niye çıldırmışım?

Gülizar: Öcalan'a hak vermişsiniz.

Tuncay Özkan: Evet, ne olmuş vermişim, ne olacak?

Gülizar: Ama devamını yazmıyorlar işte ben izledim akşam da bitene kadar. Sadece o bölümü almışlar, 'Abdullah Öcalan haklı' dedi diyor; ama neden haklı dediğini hiç yazmıyorlar.

Tuncay Özkan: Boş ver, bu propaganda bizim işimize çok yarar.

Tuncay Özkan'ın Kanaltürk'teki yol arkadaşı Merdan Yanardağ'ın, PKK'nın yayın organı Özgür Gündem Gazetesi'nin kurucusu ve yazı işleri müdürü olduğu ortaya çıkmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*