2. Ordu Komutanı'ndan teröre tepki

  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

2.Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, ''Terörle mücadelemiz, artan kararlılıkla devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kimse hayaller kurmasındedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Orgeneral Hasan Iğsız, Malatya Orduevi'nde şehit ve gazi ailelerine verilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, PKK terör örgütünün sözde ateşkesinden sözedildiğini belirterek, şunları söyledi:

''(Sözde) tabirini kullanma ihtiyacını hissediyorum. Çünkü bir devletle onun silahlı kuvvetleriyle bir terör örgütü arasında ateşkes diye birşey söz konusu olamaz. Maalesef sizler onları çok iyi biliyorsunuz. İçeride ve dışarıda onun destekçisi durumunda olan bazı gruplar diyor ki, 'efendim bakın terör örgütü ne kadar iyiniyet gösterdi.

Siz de bunlara karşılık göstermeye hazırlanın'' Peki ne yapalım? 'Efendim öncelikle operasyonları durdurun. Zaten kış geliyor. PKK zaten kışın eylem imkanlarını büyük ölçüde yitiriyor. O halde bırakın kışın rahat rahat dinlensin' Sonra keyfi istediği zaman daha güçlenmiş olarak kanlı eylemlerine tekrar başlasın. Peki başka ne yapalım? 'Efendim af çıkarın' Bakın sırada olan şeyler bunlardır.

Bunlar PKK'yı siyaset sahnesine çekme senaryosunun parçalarıdır. Peki diyorsanız ki 'siz ne düşünüyorsunuz?' Hepiniz hatırlayacaksınız sayın Genelkurmay Başkanımız, sayın Kara Kuvvetleri Komutanımız defalarca ve net bir şekilde ifade ettiler. Bugün ben de sizlere terörle mücadeleden sorumlu olan 2. Ordu'nun komutanı olarak aynı açıklıkla ifade ediyorum.

Terörle mücadelemiz artan bir kararlılıkla sonuna kadar devam edecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kimse hayaller kurmasın, yanlış hesaplar peşinde de koşmasın. 'Efendim Silahlı Kuvvetler bu işi ne zaman durdurur?' Durdurur mu? Durdurur. Ne zaman? Dağda elinde silah olan terörist kalmayıncaya kadar. Başka? Kendilerini ve silahlarını gelip Türkiye Cumhuriyeti adalet sistemine teslim ederlerse Silahlı Kuvvetler de ondan sonra mücadeleyi sonuçlandırmış olarak bırakır.

Bunun dışında hiç kimse başka beklentiler içinde olmasın. Bunu özellikle sizlere ifade etmek istiyorum. Çünkü yürekten inanıyorum ki bu tarz konuşmalar en fazla sizleri rahatsız ediyor. Ama bu konuda hiçbir endişeniz olmasın.'' İftar yemeğine, Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Malatya Belediye Başkanı Cemal Akın ve Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious