2. sınıf öğrencisi Aslan yardım bekliyor

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Mardin'de ayak parmakları ucunda yürüyerek okula gitmek zorunda kalan 8 yaşındaki Aslan Olgaç, 4 bin YTL bulunamazsa sakat kalacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mardin Noter Cevdet İlköğretim Okulu'nda 2 -A sınıfında okuyan 8 yaşındaki Aslan Olgaç, her gün babası ve annesi yardımı ile okula gidip geliyor. Maddi imkansızlıklar yüzünden tedavi olamayan Aslan Olgaç, tedavi edilmezse çok sevdiği okuldan ve arkadaşlarından ayrılmak zorunda kalacak.

Mardin Belediyesi'nde çalışan ve 20 aydır maaşı içeride bulunan 2 çocuk babası 38 yaşındaki Rıdvan Olgaç ise oğlunun çok acı çektiğini belirterek çocuklarının yürüyebilmesi için 4 bin YTL' ye ihtiyaçlarını olduğunu söyledi.

Belediyede temizlik işlerinde çalıştığını ifade eden Olgaç, "15 yıldır Mardin Belediyesi'nde çalışıyorum. Şu an kadar içerde biriken yaklaşık 30 bin YTL civarında 20 aylık maaşım var. Her ay 500 ile 600 YTL maaş veriyorlar. Benim oğlumu her ay Ankara'ya gidip getirmekle 500 YTL param gidiyor. Her gün oğlumu ben veya eşim okula götürüp getirmek zorunda kalıyoruz. Çocuğum göz göre göre sakat kalacak. Belediyeye gidiyorum para istiyorum. Para yok diyorlar. Benim de maddi durumum iyi değildir. Ben bu parayı bulamasam olum sakat kalacak ve okuya gidemeyecek. Bunun sorumluları nasıl hesap verecektir." dedi

Okul öğretmeni Emin Abakay ise Aslan'ın acil bir şekilde tedaviye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Abakay, "Aslan zor şartlar altında okula gidip geliyor. Çok başarılı bir öğrenci ama tahtaya kalkamaması ve arkadaşları ile oyun oynayamaması onu çok üzüyor. Yürüyebilmesi için bazen arkadaşları veya ben ona yardımcı oluyorum. Bu da yeterli olmuyor. " şeklinde konuştu

Her şeye rağmen okumak için büyük çaba sarf eden Aslan Olgaç, en çok desteği öğretmeninden ve arkadaşlarından aldığını belirterek, büyüyünce doktor olup hastaları iyileştirmeye çalışacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious