2. Süleyman Soylu ve DP analizi

2. Süleyman Soylu ve DP analizi.16637
  • Giriş : 08.09.2008 / 14:02:00
  • Güncelleme : 04.05.2010 / 18:20:22

Geçen yazımda “Demokrat Parti İktidar Olamaz” deyince aldığım destek postalarının sayısını sayamadım.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Geçen yazımda “Demokrat Parti İktidar Olamaz” deyince aldığım destek postalarının sayısını sayamadım. Her gün posta kutuma gelen mailleri okumak ve bunları cevaplamak için uzunca bir zaman ayırdım. Çünkü biz, bizi ciddiye alıp posta gönderen herkesin mesajını yanıtlıyoruz. İnsana değer vermek işte böyle bir şey!

 

Öncelikle konuya vâkıf olmayanları bilgilenmeleri için bu bağlantıya gönderelim. Sonra geri bu sayfaya gelir ve o bağlantıdaki yazıdan sonra elimize ne geçtiğini okurlar.

 

***

 

Demokrat Partinin ilgisizliğinden bahsederken kullandığım cümleler muhatapları kırmamak için özenle seçilmiş kelimelerden oluşuyorlardı. Öyle ki Soylu'nun kişiliğinin düzgün, doğru bir adam olduğuna dikkatleri çekmiştim, parti yöneticilerinin bana kızmaya, kırılmaya hakkı yok.

 

Yazının ardından bir önceki yazıda da ismi geçen Demokrat Parti'den Nurhan Mazlum haber merkezimizi arıyor ve hem kendisinin hem de Genel Başkan Süleyman Soylu'nun benle görüşmek istediğini anlatıyor.

 

Ben, saygıdeğer bir Valinin davetine icabet ettiğim için görüşemiyorum. Cep telefonu numaramı almak istiyorlar. Personellerimiz benimle görüşüyor hemen ve ben numaralarımı vermelerinin bir sakıncası olmadığını söylüyorum. Ardından numaramı Nurhan Mazlum'a ulaştırmak için haber merkezi görevlileri harekete geçiyor ve Cumartesi, Pazartesi ve Salı günleri sebatla Nurhan Hanımın verdiği numaraları arıyorlar ancak kimse açmıyor. Üç gün ayrı ayrı e-posta atıyorlar, “size ulaşamıyoruz, numaralar bunlar” diyorlar. Ancak her şey yine başa sarılıyor. Çünkü okundu raporu gelen mesajlara Demokrat Parti yetkilileri yine cevap yazmıyorlar.

 

Bakanlıkların akredite ettiği bir haber sitesiyle Demokrat Parti ancak bu şekilde bir ilişki kurabiliyor. Koca bir partinin medya mesulleri genel başkanlarını bir yazarla görüştüremiyorlar!

 

Demokrat Parti İktidar Olamaz diye başlık attığımda beni bilen herkes bir bildiğimin olduğunu anlamışlardı. Önceki yazımı 400 bin küsur vatandaş okudu, yalnızca bir tek tepki aldım. Hep destek tam destekti gelen mesajların içeriği.

 

Demek ki bu işte gerçekten bir noksanlık var. Demek ki yazınca yanlış yazmamışım. Demek ki Demokrat Partinin iktidar olabilmesi için bastırıp parayı düğün seyran değilken medya organlarında reklama çıkması partiyi sandığın dibinden kurtarmıyormuş.

 

Bir röportajı bile organize edemeyen, mesajlara cevap vermeyen belki de veremeyen, reklam kampanyasında bile planlamasını yapamayan bir ekiple Soylu nereye kadar gidecek, bekliyorum.

 

Yinelemekte fayda var: Süleyman Soylu iktidar olmak istiyorsa ekibine çeki düzen verecek. Kurumsal bir kimlik kazanacak. Soylu, önce marka olacak.

 

Ayrıca Soylu'ya buradan sesleneyim:

 

Ekibiniz her söylediğinizi yazıp “haberi yayınlayın” diye her gün ama her gün bizlere basın bülteni gönderirken diğer partilerden çok özel bir gelişme olmadıktan sonra tek bir bülten bile gelmiyor. Çünkü haberciler onlar konuşurken konuştukları yere gidiyor. Çünkü diğer partilerin medya mesulleri ile bizler arasındaki ilişkiler son derece sıkı ve samimi. Gönderdiğimiz postalara hemen ve telefonla dönerler! Oysa sizin medya mesulleriniz medya mensupları ile diyalog kurmanın yerine onların tümünü bir mail grubuna kaydedip mesajlarınızı mail yoluyla ulaştırıyor. Bülteni alan medya mensupları ne yapıyor biliyor musunuz? Nurhan Mazlum'dan mesaj geldiğini gören çoğu meslektaşımız daha mesajı okumadan postayı çöp kutusuna gönderiyor. Ben kişilik olarak Allah biliyor sizi seviyorum. Biraz daha özen, biraz daha dikkat, biraz daha gayret.

 

Ha gayret!

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*