2.5 yaşındaki Mete dayaktan öldü

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

21 yaşındaki genç annenin çocuğu, birlikte yaşadığı kişi tarafından 'yaramazlık yapıyor' diye vahşice dövüldü, sonra da duvara fırlatıldı. Cesedi ise boş bir araziye bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

'Fuhuş yapmak' suçundan sabıkalı 21 yaşındaki M. K., ilk eşinden ayrıldıktan sonra oğluyla beraber tamirci İ. Ceylan'la birlikte yaşamaya başladı. Ceylan, nikahsız olarak birlikte yaşadığı genç kadının çok hareketli olan oğlu Metehan'ı zaman zaman dövmeye başladı. Önceki gece işten eve geldikten sonra Ceylan, yine yaramazlık yaptığı gerekçesiyle Metehan'ı dövdü.

HASTANE YOLUNDA ÖLDÜ

İddiaya göre küçük çocuğun yediği dayağın acısıyla sürekli ağlamasına sinirlenen Ceylan, hırsını alamayarak bu kez Metehan'ı havaya kaldırıp odanın duvarına fırlattı. Metehan, çarpmanın etkisiyle ağır yaralanıp can çekişen oğlunu hastaneye götürmek için İ. Ceylan'a yalvardı. İ. Ceylan, otomobiliyle Metehan'ı hastaneye götürmeye karar verdi. Evden çıkıp Devlet Hastanesi'ne doğru giderlerken, yolda Metehan'ın öldüğünü anlayan Ceylan ve genç anne, küçük çocuğun cesedini boş bir araziye bıraktı. Metehan'ın cesedi ise perşembe sabahı araziden arabalarıyla tesadüfen geçen vatandaşlar tarafından bulundu. Yapılan otopside ise küçük çocuğun boynunun kırıldığı, vücudunda ise darbe sonucu morluklar oluştuğu tesbit edildi. Polis ve jandarma tarafından birlikte sürdürülen araştırmalar sonunda M.K. ile İ. Ceylan gözaltına alındı.

CESEDİ TESADÜFEN VATANDAŞLAR BULDU İlk sorgulamada ise anne ve sevgilisi suçlamaları kabul etmedi. Daha sonra çocuğun ölümüne neden olduğunu itiraf eden İ. Ceylan, ilk ifadesinde, "Metehan çok gürültü yapıyordu. Ev sahibimiz de şikayet etti. Sinirlendim ve ona vurdum. Ancak kontrolümü kaybettim. Onu duvara fırlattım'' dedi. Ceylan ve M. K, polisteki sorgulamalarının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

BEBEĞİN VÜCUDU KIRIK DOLU

2,5 yaşındaki Metehan'ın yapılan otopsisinde boynunun kırılması sonucu öldüğü ve vücudunda da çeşitli morluklar ve kırıklar olduğu tespit edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious