2.7 hektarlık ormanlık alan yandı

2.7 hektarlık ormanlık alan yandı .10737
  • Giriş : 05.07.2007 / 18:00:00

Kütahya'nın Gediz İlçesi'ne bağlı Üzümlü Beldesi yakınlarındaki Orman Gençleştirme Sahası'nda, meşe kömürü yapmak isteyen kişilerce çıkartıldığı sanılan yangında, 2.7 hektarlık alan yandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gediz Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 179'ncu bölgede, bugün saat 12.00 sıralarında meydana gelen orman yangını, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Yangına, Uşak ve Gediz Orman İşletme Müdürlüğü, belediye ve çevre ilçelerin itfaiye araçlarıyla müdahale edildi. Denizli ve Akhisar Orman İşletmeleri'nden gelen yangın söndürme helikopterlerinin de havadan katıldığı söndürme çalışlamaları sonucu yangın, 2 saatte kontrol altına alınabildi.

Gediz Orman İşletme Müdürü İzzettin Yurtoğlu, “Gençleştirme Sahası'nda çıkan yangın bölgesinde, kaçak meşe kömürü yapmakta kullanılan saç ve malzemelerine rastlandı. Yangının, kaçak meşe kömür yapanlar tarafından çıkarıldığı tahmin ediliyor. Yangının çıkış nedeni, kesin olarak jandarmanın yapacağı soruşturma sonunda belli olacak” dedi. Yurtoğlu, soğutma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious