20 dakikada 3 soygun

  • Giriş : 24.08.2006 / 00:00:00

Başkentte 20 dakikada üç elektronik eşya mağazasını soydular.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Polisle kaçan 4 hırsız arasındaki kovalamacanın ardından, bir hırsızlık zanlısı saklandığı çatıda kıskıvrak yakalandı. Şahısların kullandığı otomobilde yapılan aramada çok sayıda çalıntı elektronik eşya bulundu.
Alınan bilgiye göre, gece saatlerinde çaldıkları 06 BV 453 plakalı araçla daha önceden gözüne kestirdikleri mağzalara giden 4 hırsızlık zanlısı, bu mağzaları sırayla soydu. İlk olarak Çankaya İlçesi'nde bulunan Bağlar Caddesi'ndeki Bosh mağazasına giren hırsızlar, burada işlerini bitirdikten sonra Birlik Mahallesi 8. Cadde'de bulunan Vestel mağazasını soydu. Burada mahalle sakinlerinin fark ettiği 4 hırsızlık zanlısı, kaçtıkları otomobille birlikte polise ihbar edildi. Kısa süre sonra peşine düşen polis ekiplerini atlatmayı başaran hırsızlar Mithatpaşa Caddesi'ne yönelerek buradaki Mobilium mağazasını da soyarak kaçmak istedi. Ancak kendilerini takip eden polis ekipleri zanlıları tekrar fark edip peşlerine düştü. Ankara caddelerinde yaşanan kovalamaca sonrası kaçamayacaklarını anlayan zanlılar araçlarını Bentderesi Semti'nde terk edip yaya olarak kaçmaya başladılar. Yaya olarak devam eden kovalamacada silahlar çekildi ve çatışma yaşandı. Zanlılardan üçü çıkan kargaşadan yararlanarak kaçmayı başarırken, bir evin çatısında saklanan Süleyman Kaptan isimli zanlı, saklandığı yerde kıskıvrak yakalandı. Yakalanan zanlı, elleri kelepçelenerek ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. 20 dakika gibi kısa bir sürede üç mağzayı soyan hırsızlık zanlıları polisi bile şaşırttı.

Hırsızların çalıntı otomobilinde arama yapan polis ekipleri, cep telefonu, kamera, plazma TV gibi çok sayıda elektronik eşya buldu. Polis, kaçan diğer üç şahsı yakalamak için çevrede geniş çaplı arama başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious