20 günlük çift, trafik kazası kurbanı oldu

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ikisi 20 günlük evli, 4 kişi hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Manisa istikametinden gelen 45 NF 476 plakalı Ali Özdemir yönetimindeki panelvan, karşıdan karşıya geçmek isteyen 20 günlük evli Suna Mamak ve Muharrem Mamak'a ismindeki yayalara çarptı. Yeni evli çiftin ölmesine sebep olan araç daha sonra kontrolden çıkması sonucu Akhisar istikametinden gelen Cumhur Ersöz yönetimindeki 34 KDİ 83 plakalı araç ve Bilge Taner yönetimindeki 06 AH 7228 plakalı araçlarla çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle araçlar yoldan çıktı.

Kazada, 20 günlük evli olduğu öğrenilen Suna, Muharrem Mamak ile birlikte panelvanın içinde bulunan Seyfi Karataş hayatını kaybetti.

Bu arada kazayı görüntülemeye gelen AA Akhisar muhabiri Kenan Molla ve Manisa E TV kameramanı Turan Baran'nın kamera ve fotoğraf makinelerine Saruhanlı Cumhuriyet Savcısı İhsan Tabur'un talimatıyla el konuldu. Daha sonra Manisa Valisi Refik Aslan Öztürk'ün devreye girmesiyle kamera ve fotoğraf makinesi görüntüleri silinmiş vaziyette geri iade edildi.

Fotoğraf makinelerini kurtardıklarına sevinen Turan Baran ve Kenan Molla, "Biz sadece olay yerine haber yapmak için görüntü çekiyorduk. Olay yerine gelen savcı, jandarmalara talimat vererek kameralar ve fotoğraf makinemizin alınmasını istedi. Jandarmalar da aldı. Uzun süren telefon trafiğinden sonra da kamera ve fotoğraf makinemiz içindeki resim ve görüntüler silinerek teslim edildi. Biz gazeteciler kamu görevi yapıyoruz. Savcı beyin neden böylesi bir tutum sergiledi anlamadık." şeklinde konuştular.

Öte yandan yaralı olarak Manisa Devlet Hastanesine kaldırılan Banvit Piliç firmasına ait 34 KDİ 83 plakalı aracın şoförü Cumhur Ersöz'ün de yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious