20 sanatçıya görev çağrısı

  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

CHP lideri geçen hafta aralarında Çelik, Ferhat Göçer, Yavuz Bingöl, Zerrin Özer gibi isimlerin bulunduğu 20 sanatçı ile İstanbul'da bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, hükümete karşı açıktan yürüttüğü mücadelenin dışında, gizli temaslarla da destek arıyor. Baykal, geçen hafta 20 ünlü sanatçıyla İstanbul'da bir araya gelerek, "Türkiye'ye beraber sahip çıkalım. Bu süreçte siz de aktif rol alın" çağrısı yaptı.

"BENİ GIDIKLAMAYIN"
Baykal'ın sanata olan ilgisi dün de sürdü. İstanbul'de bir müzikevinin açılışına katılan Baykal, gazetecilerin Köşk seçimine ilişkin sorularını, "Gerginlik istemiyoruz. Beni gıdıklamayın. Bugün sanat konuşalım" diyerek yanıtlamadı. Eurovision'da Türkiye'yi temsil edecek Kenan Doğulu'yu desteklediğini söyleyen Baykal, açılışa katılan sanatçılar; Emrah, Berdan Mardini, Can Kan ve şair Selçuk İlkanZerrin Özer ile yemek yedi. Geçen hafta da İstanbul'da Mövenpick Oteli'nde Genel Sekreter Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen'in organize ettiği toplantıya, aralarında Çelik, Ferhat Göçer, Yavuz Bingöl, Zerrin Özer, Ahmet Selçuk İlkan, Selami Şahin, Suat Suna, Ali Rıza Binboğa'nın bulunduğu 20 sanatçı katıldı. Sanatçılara, hükümetin laiklik ve cumhuriyet karşıtı çalışmalarından örnekler veren Baykal, "Türkiye'nin gittiği istikamet iyi değil. Burada sizin gibi aydınlara da büyük görev düşüyor. Gelin Türkiye'ye beraber sahip çıkalım. Demokratik laik Cumhuriyeti beraber sahiplenelim. Siz de bu süreçte aktif rol alın" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious