20 yaşında tam 235 kilo!

20 yaşında tam 235 kilo!.9570
  • Giriş : 06.08.2008 / 11:11:00

Kahramanmaraş'ta obezite hastalığı nedeniyle 20 yaşında 235 kiloya ulaşan Adem Karabörk, İl Sağlık Müdürlüğünün desteğiyle tedavi olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Dr. Reha Hüdayioğlu'na, merkez ilçeye bağlı Elmalar köyünde yaşayan bir gencin aşırı kilolu olduğu ve tedavisini yaptıracak imkanı bulunmadığı bilgisi ulaştı. İl Sağlık Müdürlüğünden köye Adem Karabörk'ü muayene etmesi için bir ekip gönderildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Reha Hüdayioğlu, yaptığı açıklamada, Adem Karabörk'ün 3 kilo olarak dünyaya geldiğini ve 7-8 yaşına kadar normal bir çocukluk evresi geçirdiğini, daha sonra ise aşırı bir şekilde kilo almaya başladığını belirlediklerini ifade etti.

Hastanın 235 kiloya ulaştığını ve diğer kardeşlerinde de kendisi kadar olmasa bile obezite hastalığı belirtileri olduğunu bildiren Hüdayioğlu, şunları kaydetti:
“Şu an konusunda uzman beslenme uzmanları ile istişare halindeyiz. Önümüzdeki günlerde Sağlık Müdürlüğümüzde bir kurul oluşturarak hastanın durumunu ele alacağız ve neler yapabileceğimizi değerlendireceğiz.”

Adem Karabörk ise kiloları nedeniyle günlük yaşamını sürdürürken zorluk yaşadığını ve zayıflamak istediğini kaydetti.

Adem Karabörk'ün 10 kardeşin en küçüğü olduğu kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*