200 Türk yolcu Adriatik'te mahsur kaldı

200 Türk yolcu Adriatik'te mahsur kaldı.10423
  • Giriş : 13.08.2008 / 23:15:00

'M-S Dalmaçya'' adlı geminin kaptanının 10 kişilik personelle ''iş bırakma'' eylemi yapması üzerine, 200 Türk yolcu 200 Türk yolcu Adriatik'te mahsur kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dinamik Firması tarafından kiralanan ''M-S Dalmaçya'' adlı geminin kaptanının 10 kişilik personelle ''iş bırakma'' eylemi yapması üzerine, gemide bulunan 200 Türk yolcunun Hırvatistan kara sularında mahsur kaldığı bildirildi.

AA muhabirinin telefonla bağlantı kurduğu, gemiyi kiralayan Dinamik Firma acentesi Delos Turizm yetkilisi Cemal Altaylı, kendisinin de gemide bulunduğunu ifade ederek, gemi kaptanının Hırvatistan'ın bir mil açığında demir attığını ve kendilerine, ''Biz almamız gereken parayı alamadık, bu yüzden deniz ortasında durmak zorundayız. Devam etmeyeceğiz'' notunun bulunduğu bir yazı gönderdiğini söyledi.
Bu yazı üzerine kaptanla konuşmaya çalıştıklarını, ancak kaptanın kimseyle görüşmediğini anlatan Altaylı, ''Biz de Zagreb Türk Büyükelçiliğine ve Delos acente merkezine durumu bildirdik. Onlar geminin sahibi olan Adriyatik Cariatic firmasıyla irtibata geçmeye çalıştılar, ancak görüşülemedi'' dedi.

Altaylı, gemide bulunan 200 Türk yolcuyla birlikte deniz ortasında mahsur kaldıklarını belirterek, ''Bu durum hiçbir hukuka sığmaz. Bizleri mahsur bırakmaya kimsenin hakkı yok. Konuyla ilgili kanuni yollara başvuracağız'' diye konuştu.

Gemi yolcularından Özgür Mutlu da Cumartesi günü İzmir'in Alsancak Limanı'ndan hareket ettiklerini ve bu hafta sonunda İzmir'de olmaları gerektiğini, ancak bugün öğleden sonra saat 14.00'te kaptanın 10 kişiyle birlikte ''iş bırakma'' eylemi yaptığını kaydetti.

Mutlu, Ivo Brbora adlı kaptanın gemi sahibinden alacağını alamadığı gerekçesiyle böyle bir eylem yaptığını öğrendiklerini belirterek, ''Bir an önce ülkemize dönmek istiyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*