2004 yılına ait ürünlerin bile satıldığı belirlendi

  • Giriş : 14.02.2006 / 00:00:00

Eskişehir'in alt belediyelerinden Büyükşehir Tepebaşı Belediyesi ekipleri yaptıkları kontrollerde bozuk ve son kullanma tarihi geçmiş ürünlere el koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri gıda satışı yapan işyerlerindeki denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerde son kullanma tarihi 2004 yılına ait ürünlerin bile raflarda yer aldığı görüldü. Özellikle tarihi geçmiş ve bozuk gıda maddelerini mercek altına alan ekipler yaptıkları denetimler sırasında son kullanma tarihi geçmiş birçok gıda maddesine el koydu.

Son kullanma tarihi geçmiş bulgur, süt, toz içecek, irmik, margarin, pekmez, bisküvi gibi birçok gıda maddesi imha edildi. Ekipler denetimleri sırasında beş kilogramlık tenekeler halinde satılan ve son kullanma tarihi üzerinden tam 440 gün geçmiş olan iki adet margarine de rastladı.

Tüketimi oldukça fazla olan et ve et mamulleri konusunda da vatandaşları uyaran Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimde sucuk ve pastırma gibi ürünlerin de tarihi geçmiş şekilde rafa çıkarıldığını belirledi.

Ekipler, vatandaşların et ve et ürünü ile temel gıda maddelerini satın alırken ambalajların üzerinde bulunan tarihe dikkat etmelerini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious