2005 yılında ilaç bereketi

  • Giriş : 14.08.2006 / 00:00:00

2005’te 1 milyar 200 milyon kutu ilaç kullanıldığı belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sorunları yerinde gözlemleyen Bakan Akdağ, "Vatandaşlarımız 2005 yılında 1 milyar 200 milyon kutu ilaç kullandı" dedi.

Cumartesi günü gece geldiği Bursa’da temaslarını sürdüren Bakan Akdağ, dün Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi ve Zübeydehanım Doğumevi’ni ziyaretinin ardından bugün Bursa Devlet ve Çekirge Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Hastane yöneticileriyle birlikte hasteneleri gezen Bakan Akdağ, hastalarla da sohbet etti. Hastane önlerinde Bakan Akdağ’ı gören vatandaşlar da bazı ilaçların alımında sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

İlaç kullanımında herhangi bir kısıtlamaya gitmediklerinin altını çizen Sağlık Bakanı Akdağ; "2002 yılında Türk insanının kullandığı ilaç miktarı 769 milyon kutu olarak kayıtlara geçti. Bu rakam 2005 yılında ise, 1 milyar 200 milyon kutu ilaç olarak kayıtlarımıza işlendi. Bakın 769 milyon kutu ilaçtan 1 milyar 200 milyon kutu ilaca. Üstelik de 30 milyon SSK’lı, emekli ve yakınları, 10 milyonun üzerinde 12 milyon civarında yeşil kartlımız ilk defa hayatlarında ilaca kolay bir yolla ulaşmaya başlamışlardır. Kuşkusuz ki bunu sürdürülebilir kılmak için birtakım tedbirler almak gerekir. Bu tedbirleri de geri ödeme kurumlarımız, SSK’mız, yarının genel sağlık sigortası kurumu alacaktır.’’ diye konuştu.

Bakan Akdağ, AK Parti İl Başkanı Hayrettin Çakmak’ı da makamında ziyaret ederek partisinin 5. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious